Νίκησε τη Νέα Ιωνία ο Πανελλήνιος - greekhandball.com

Νίκησε τη Νέα Ιωνία ο Πανελλήνιος

Τη δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Πανελλήνιος που επικράτησε με  27-18 της Νέας Ιωνίας για την 6η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Μετά από ενα πρώτο ημίχρονο το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο σκορ (16-11), οι Ολυμπιονίκες μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και πήραν ενα σταθερό προβάδισμα το οποίο έφτασε τα 9 τέρματα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 27-18.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ- ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ 27-18
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-1, 4-3, 6-7, 10-8, 11-11 (ημχ.), 16-12, 18-14, 21-15, 24-18, 27-18

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Στραβομύτης): Μαυρομάτης , Μπαρμπαράκης 4, Πανταζής 2, Σομπιρακουλ, Zace 4, Χατζηγιάννης 2, Νικολαΐδης 7, Ζαφείρης, Ξανθόπουλος, Σιατιρλής, Μαγκαφουράκης, Νιντερέγγερ, Διαρας 3, Χατζηκωνσταντίνου 2, Μπαλάσκας, Αλικάκος 5.

ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Μπένιας): Stefani, Τηνιακός, Ράμμος 5, Κουτσής 4, Κωστας, Βαλούρδος 1, Μπίλος Κ. 1, Παπουτσής, Συμεωνίδης, Ιατρίδης, Οικονόμου, Μπίλος Ι. 2, Λουκιδέλης 4, Γκλαβόπουλος 1, Κωνσταντέλλος.
Διαιτητές: Φωτακίδης- Ζήσης, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 1/2-4/5