Πέρασε από τη Νίκαια ο Αερωπός - greekhandball.com

Πέρασε από τη Νίκαια ο Αερωπός

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Αερωπός, που επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 19-27 του Άρη Νίκαιας, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Handball Premier.

Οι παίκτες του Γιάννη Πηλαλίδη, μπήκαν δυνατά από την αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν στο σκορ διατηρώντας μια διαφορά 4-5 τερμάτων μέχρι το 20' με το σκορ να βρίσκεται στο 5-10. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του 1ου ημιχρόνου η διαφορά μεγάλωσε για να κλείσει στα 8 τέρματα με το σκορ να διαμορφώνεται σε 8-16

Στην επανάληψη δεν άλλαξε τίποτα με τους φιλοξενούμενους να ελέγχουν απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουν τελικά σε μια εύκολη νίκη, με σκορ 19-27.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 19-27
Τα πεντάλεπτα:1-3, 2-6, 4-8, 5-10, 6-14, 8-16 (ημχ) 9-17, 10-18, 12-20, 12-20, 13-20, 16-23, 19-27

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος Π.): Κουρής, Λαδάκης 2, Αθανασίου, Μελετακος Γ. 2, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Μελετάκος Δ. 7, Χρηματόπουλος, Πετράκος, Καμπουράκης, Μιμίκος 5, Χουρσουντιάν 1, Χαραλάμπους 1, Βίδρας, Αμανατίδης, Βλαχοθανάσης.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πηλαλίδης Γ.): Αθανασίου, Μαυροδουλάκης, Λάππας, Τζουβάρας Θ. 2, Κράλλης 3, Θεοδωρόπουλος 4, Δημάκης 3, Μπάρμπας, Μησαηλίδης 4, Κεσίδης 4, Κυριακού 5, Λιόφης, Αρνανιτίδης.
Διαιτητές: Συρεπίσιος – Μερτινιάν Δίλεπτα: 5-7 Πέναλτι: 4/4-2/5