Σημαντική νίκη του Αρίωνα επί του Άρη - greekhandball.com

Σημαντική νίκη του Αρίωνα επί του Άρη

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Αρίων Πτολεμαΐδας που επικράτησε εκτός έδρας του Άρη με 24-32, για την τέταρτη αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Η ομάδα του Χρήστου Πασσιαλή, πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ και δημιούργησε μια διαφορά η οποία έφτασε το ημίχρονο τα 4 τέρματα (10-14). Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους φιλοξενούμενους να ελέγχουν απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουν στη νίκη με σκορ 24-32.

ΑΡΗΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 24-32
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-4, 3-6, 5-10, 8-12, 10-14 (ημχ), 13-16, 15-17, 16-21, 21-25, 23-28, 24-32.
Άρης (Καρυπίδης): Ευστρατίου, Σαρόγλου, Μαυρίδης 1, Βιτάνογλου3, Σιπόπουλος 2, Γιαβρόγλου 1, Μεϊμαρίδης, Τσιρτσουρίδης, Παπατέρπου, Τζίνεβης 1, Καζαντζίδης 7, Χατζηαγαπίου 7, Κιούκας, Φραγκότσης, Όρκας.
Αρίων (Πασσιαλής): Τατσίδης, Τόιτος 2, Κόλλιας, Ασιανός, Κωστικίδης, Γιώσκος, Ελευθεριάδης 8, Μουλάκης 2, Παπαχρήστου 8, Παναγιωτίδης 7, Αθανασίου, Πασσαλίδης 5, Ψαλίδας.
Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου. Δίλεπτα: 3-5. Πέναλτι 4/7 – 5/5.