Ξέσπασε στον Άρη ο Αρχέλαος - greekhandball.com

Ξέσπασε στον Άρη ο Αρχέλαος

Πρώτο δίποντο με επιβλητική εμφάνιση για τον Αρχέλαο, που επικράτησε του Άρη Θεσσαλονίκης με 33-23, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Μετά από το πρώτο πεντάλεπτο, ο Αρχέλαος πήρε το προβάδισμα και δημιούργησε μία διαφορά επτά τερμάτων (8-1) στο 17', κρατώντας παράλληλα τον Άρη Θεσσαλονίκης χωρίς γκολ για 15 λεπτά. Η ομάδα της Κατερίνης συνέχισε στον ίδιο για να φτάσει τη διαφορά στα 10 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 17-7.

Τίποτα δεν άλλαξε στην επανάληψη, με τους παίχτες του Σωκράτη Σκούφα να φτάνουν στη νίκη με σκορ 33-23

ΑΡΧΕΛΑΟΣ-ΑΡΗΣ 33-23
Πεντάλεπτα: 1-1, 5-1, 7-1, 10-4, 14-6, 17-7 (ημχ), 18-9, 21-11, 25-14, 27-16, 29-19, 33-23.
ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Σκούφας): Ηρ. Κοσμίδης 1, Μανής, Τριανταφύλλου 3, Ξεφτέρης 1, Δράντζιου 1, Καϊμακάμης 3, Εγγλέζος 2, Χαραλαμπίδης 8, Θυμιόπουλος 1, Παπαδόπουλος, Παπανάκος, Τερζής 1, Σκούφας Δ., Μαυρόπουλος 4, Αναστασίου 2, Σκούφας Αρ. 7.
ΑΡΗΣ (Καρυπίδης): Ευστρατίου, Σαρόγλου, Μαυρίδης 7, Βιτάνογλου 3, Σιπόπουλος 1, Τσακωνιάτης 1, Γιαβρόγλου 2, Μεϊμαρίδης, Τσιρτσουρίδης 1, Παπατέρπου 3, Τζίνεβης 3, Καζαντζίδης 2, Καλοκίδης, Κιούκας, Φραγκότσης.
Διαιτητές: Τέμης – Γιάννου. Δίλεπτα: 10-2. Πέναλτι 2/3 – 5/5