Συνεχίσει να εκπλήσσει ο Τελαμώνας - greekhandball.com

Συνεχίσει να εκπλήσσει ο Τελαμώνας

Σπουδαίο διπλό για τον Τελαμώνα Σαλαμίνας στην Κυψέλη για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών. Η ομάδα του Μπάμπη Αλαϊσκα επικράτησε με 18-19 του Πανελληνίου, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα σε αντίθεση με τον Πανελλήνιο που ψάχνει τους πρώτους του βαθμούς.

Μετά από ενα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μπροστά στο σκορ με 5-10. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τον Τελαμώνα να διατηρεί ενα προβάδισμα 3-5 τερμάτων μέχρι το 55'. Στο τελευταίο πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ανατρέψουν τη διαφορά και να πάρουν κάτι από το παιχνίδι, όμως το 4-1 που πέτυχαν στο τελευταίο πεντάλεπτο, δεν ήταν αρκετό να τους δώσει έστω και το βαθμό της ισοπαλίας, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 18-19 για την ομάδα της Σαλαμίνας.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ – ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 18-19
Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-6, 2-6, 3-8, 3-9, 5-10 (ημχ.) ,8-12, 10-13, 11-14, 11-16, 14-17 ,18-19
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Δημήτρης Στραβομύτης): Μαυρομάτης, Χατζηγιάννης 1, Αλικάκος 1, Πανταζής 1, Χατζηκωνσταντίνου 1, Ζαφειρης, Νιντερέγγερ 1, Ζάτσε 1, Μπαρμπαράκης, Σομπιρακούλ 3, Μαγκαφουράκης, Σιατιρλής, Διαρας 9, Ξηρός, Νικολούτσος , Μπαλάσκας.
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (Χρήστος Χριστοδούλου): Μπαξεβάνης, Μπακαούκας Γ., Μπακαούκας Χ. 6, Πασλής, Δίπλαρος 5, Βασιλόπουλος 1 Μπούζος 3, Τσαρπάλης, Κόρρος, Χιώτης , Τρούλος 2, Κλημανόγλου, Βλάχος 2, Αποστολίδης, Γεωργακόπουλος.
Διαιτητές: Συρεπίσιος-Ζήσης, Δίλεπτα: 2-5, Πέναλτι: 3/7-0/1