Μεγάλη νίκη του Απόλλωνα Καλαμαριάς προκαλεί εξελίξεις στον Πρωτέα - greekhandball.com

Μεγάλη νίκη του Απόλλωνα Καλαμαριάς προκαλεί εξελίξεις στον Πρωτέα

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς ο οποίος στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών, πέτυχε σημαντική νίκη επί του Πρωτέα Άρτας με σκορ 31-23.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πρωτέας εμφανώς καλύτερος προηγήθηκε με 3 τέρματα (5-8) στο 20΄ και έδειχνε να πατάει καλύτερα στο γήπεδο. Παρόλα αυτά ο Απόλλωνας έκανε την αντεπίθεση του, για να ισοφαρίσει σε 12-12 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστές τους Βακουφάρη και Μπιτσιάνη, κατάφεραν να ελέγξουν το ρυθμό του αγώνα, διατηρώντας διαρκώς το προβάδισμα, για να φτάσουν στην νίκη με τελικό σκορ 31-23.

Μετά από αυτή την ήττα στην επίσημη ιστοσελίδα του Πρωτέα στο facebook κείμενο με το οποίο ο Πρόεδρος της ομάδας κ. Λεωνίδας Τσιαντής  σκέφτεται να αποχωρήσει από τη θέση του Προέδρου αλλά και να αποσύρει το χορηγικό του πακέτο προς την ομάδα. «Σκέψεις απόχώρησης από την θέση του προέδρου της ομάδας αλλά και για απόσυρση του χορηγικού πακέτου από τον κο Τσιαντή. Το περσινό φιάσκο δείχνει να συνεχίζει και φέτος παρά τις αλλαγές, ενώ το χειρότερο είναι η νοοτροπία που εμφανίζει η πλειοψηφία των παικτών. Εξελίξεις αναμένονται εντός των ημερών!»

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ 31-23
Πεντάλεπτα:2-2, 2-3, 4-5, 5-8, 8-9, 12-12 (ΗΜΙΧΡ.) ,14-13, 18-16, 20-17, 22-18, 26-20 , 31-23 (ΤΕΛΙΚΟ)
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ:(Μιχαηλίδης Παναγ.) Μασούρας, Μπρόϊκος, Μουρτζινός, Βακουφάρης 7, Αλμπάνης 1, Πανιόπουλος 1, Κοπαϊδης 3, Σουγιούλτζής , Μπιτσιάνης 6, Τσακαλίδης 3, Φωτιάδης 1, Μπαλέτας, Οικονομου 3, Μέλιος 2, Ζώης, Καράγγελος 4
ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ(Γεροδήμος Γ. Συνοδός) Μάκης, Τσέλιος Π. 7, Βουρλόκας, Τλούπας, Κίτσος 2, Τσέλιος Ν. 4, Γεωργαλής, Τσέλιος Γ. , Μπιζγκα 1, Καντζής 1, Ρίζος, Φώτης, Κουμαραδέλης 8
Διαιτητές: Χαρίτσος - Δελόγλου Δίλεπτα:4-0, Πέναλτι.: 0-0/3-3