Καταιγιστική η Πυλαία με τη ΧΑΝΘ - greekhandball.com

Καταιγιστική η Πυλαία με τη ΧΑΝΘ

Την πρώτη της νίκη στη Handball Premier πέτυχε η Πυλαία. Η ομάδα του Πάνου Γούσιου επικράτησε με 33-21 της ΧΑΝΘ στον αγώνα για την 3η αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας.

Αν και οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο τέταρτο του αγώνα, η Πυλαία ανέβασε την απόδοση της και με ένα επί μέρους σκορ 10-4, μετέτρεψε το 7-5 σε 17-9 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να ελέγχουν απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουν στη νίκη με 33-21, απέναντι στη ΧΑΝΘ που αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία, θα πρέπει να προσπαθήσει πολύ στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΧΑΝΘ 33-21
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-4, 7-5, 10-5, 14-8, 17-9 (ημχ.) 19-11, 23-12, 26-15, 28-16, 31-18, 33-21

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Παναγιώτης Γούσιος): Αντωνιάδης 5, Αποστολίδης 4, Τσαναξίδης 4, Μάτοβιτς 3, Καλόμοιρος 5, Κουκμίσης 6, Ψωμανθιανός, Καβουσανάκης 4, Παπαγεωργίου 1, Γιαννακίδης, Καραπαναγιωτίδης, Αλεξανδρίδης, Ελέτα, Αλατσατιανός, Ανανιάδης, Ζαφείρης 1.

ΧΑΝΘ (Κώστας Τούτσης): Τσιρογιάννης, Σαρηγιαννίδης 3, Ρεμπελάκος, Τζίνεβης, Ιωαννίδης, Μηλόπουλος, Βαρδάκας, Αγαθόνικος 3, Παπαβασίλης 3, Κύρτσιος, Ρίζος 4, Μπαϊρλής 6, Αρβανιτίδης, Γιαννακόπουλος, Δινάλης 1, Μπόλας 1.

Διαιτητές: Μιχαηλίδης- Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 1/1-5/7