Έκανε το 3 στα 3 ο ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Έκανε το 3 στα 3 ο ΠΑΟΚ

Πατώντας γκάζι μετά το πρώτο 20λεπτο ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 34-21 του Άρη Νίκαιας για την τρίτη αγωνιστική της Ηandball Ρremier.

Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα της Νίκαιας κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα όταν και μείωσαν σε 10-9 με τον Μιμίκο. Από εκείνο το σημείο και μετά ο ΠΑΟΚ με Κοκώνη και Τάσκοβιτς κατάφερε να επιβάλλει το ρυθμό του και να προηγηθεί με 17-11 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε. Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να είναι αξιόπιστος επιθετικά και έχοντας πλουραλισμό προηγήθηκε με 25-17 με γκολ του Κυπραίου, 15 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Στο τελευταίο 10λεπτο η διαφορά ανέβηκε ακόμα περισσότερο για να φτάσουμε στο 34-21 που διαμορφώθηκε με γκολ του Τάσκοβιτς.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝA TV 21-34

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-4, 6-7, 7-9, 10-13, 11-17 (ημχ.), 13-20, 16-21, 17-23, 18-28, 19-31, 21-34

ΑΡΗΣ (Τάκης Μελετάκος): Κουρής, Λαδάκης 6, Αθανασίου 1, Βλάχος, Γ. Μελετάκος 2, Γρηγοράκης, Μουλιάτος 2, Δ. Μελετάκος 3, Μαλανδρένιας, Χρηματόπουλος, Πετράκος, Χαρμπής 1, Μιμίκος 2, Χουρσουντιάν 2, Χαραλάμπους 2, Αντωνιάδης.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής 1, Παλάσκας 7, Τζόνο 2, Τσεσμετσίδης 1, Κοκκώνης 6, Τάσκοβιτς 4, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Νικολαϊδης 2, Κωστακίδης 6, Λοίζος, Μαστορογιάννης, Κυπραίος 2, Δέλιας, Γιόσμου 2.

Διαιτητές: Τόλιος- Κουτσός, Δίλεπτα: 5-2