Πρώτο δίποντο για τον Νηρέα - greekhandball.com

Πρώτο δίποντο για τον Νηρέα

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ανδρών, πέτυχε ο Νηρέας, που στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου, επικράτησε της Νέας Ιωνίας με 27-21.

Αγωνιστικά, η ομάδα του Λάκη Γκούφα, πήρε από την αρχή το προβάδισμα και μετά το πρώτο δεκάλεπτο ανέβασε στροφές, χτίζοντας μια διαφορά που έφτασε τα 7 τέρματα στο ημίχρονο (16-9). Ανάλογη εικόνα και στην επάνάληψη με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 27-21.

ΝΗΡΕΑΣ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 27-21
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-2, 7-3, 10-3, 12-4, 16-9 (ημχ.) 18-10, 19-12, 22-13, 23-16, 26-18, 27-21

ΝΗΡΕΑΣ (Εμμανουήλ Γκούφας): Ζαλώνης 7, Στρούζας, Σταύρου, Μπακόπουλος, Καλογερόπουλος, Πανταζής, Καραδήμας, Αποστολόπουλος 3, Μαμουσέλης 8, Κελεπούρης, Παρτσαλάκης, Μουρελάτος, Κάτρης 3, Μωραΐτης 6, Παπαϊωάννου, Πάνου.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Γιώργος Μπενιάς): Ράμμος 4, Κούτσης 2, Οικονόμου 3, Βαλούρδος, Τηνιάκος, Γκλαβόπουλος, Μπίλος Κ., Παπουτσής, Συμεωνίδης, Ιατρίδης 2, Κεδέρης 7, Κωνσταντέλλος, Κουσκουλιάνος, Λουκιδέλης, Μπίλος Ι. 3, Ξηρός.

Διαιτητές: Ανταλής-Καρυδάκης, Δίλεπτα: 8-2, Πέναλτι: 4/4-2/4