Το Καματερό το τοπικό ντέρμπι με τον Λεωνίδα - greekhandball.com

Το Καματερό το τοπικό ντέρμπι με τον Λεωνίδα

Το Καματερό ήταν ο νικητής του τοπικού ντέρμπι με τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων, για την πρεμιέρα του 1ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Μετά από ενα δυναμικό ξεκίνημα του τυπικά γηπεδούχου Λεωνίδα που προηγήθηκε με 4-1 στο 5', το Καματερό ισορρόπησε το παιχνίδι πλησιάζοντας στο γκολ στο 10' (6-5) και στη συνέχεια  οι δυο ομάδες, στη συμβάδιζαν στο σκορ, με το ημίχρονο να διαμορφώνεται ισόπαλο με σκορ 16-16. Κάτι ανάλογο έγινε και στην επανάληψη με τις δύο ομάδες να βρίσκονται χέρι-χέρι μέχρι το 50'. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το Καματερό πιο έμπειρο κατόρθωσε και πήρε μια διαφορά 2-4 τερμάτων, για να φτάσει τελικάστη νίκη με σκορ 30-34.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ -Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ  30-34 (ημχ.16-16)
5λεπτα: 4-1, 6-5, 8-7, 9-9, 12-12, 16-16, (ημχ), 19-19, 22-23, 24-26, 27-28, 28-31, 30-34.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (Μεσσηνης Π.): Μακρυγιαννης 6, Μαρουδας 1, Προκοπιου, Μανωλης, Τσελος, Λεμπεσης, Σοφικιτης, Γαραντωνακης, Γκικας 1, Θανος 6, Καραμαγκελας 1, Κουτσοπουλος 7, Ακριδοπουλος 2, Χρονης, Βασιλειου 3, Κολιουλης 3.