Α1 γυναικών: Νίκη ΠΑΟΚ στο ντεμπούτο Δημητρούλια - Σπουδαία νίκη το Πανόραμα - greekhandball.com

Α1 γυναικών: Νίκη ΠΑΟΚ στο ντεμπούτο Δημητρούλια - Σπουδαία νίκη το Πανόραμα

Σπουδαία νίκη το Πανόραμα

Μεγάλη νίκη για το Πανόραμα που επικράτησε με 30-29 της Αναγέννησης Άρτας. Αν και βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο με σκορ 13-16, η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε το προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο, το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος που τη βρήκε νικήτρια με σκορ 30-29, πετχαίνοντας μια σπουδαία νίκη

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 30-29

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 8-4, 9-8, 10-11, 11-13, 13-16 (ημχ.) 18-17, 20-19, 24-22, 26-24, 27-26, 30-29
HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Σπανού, Νταντιρά, Χαριτάκη, Αναστασιάδου 3, Καραβέλη 4, Ιωαννίδου, Αμανατίδου 5, Αργυροπούλου 7, Σεβδίλη 5, Μεντεσίδου 2, Δημητρακοπούλου 2, Κυρικλίδου 2, Μαναβή, Χριστοδουλίδου, Λιόντα, Λαζαρίδου.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μάμαλη, Μπαλάφα 5, Σκουτέλα 5, Καλοΐδη 2, Βέμη 1, Σμαρδέλη 2, Σκάρα 9, Κολτούκη, Βράτσεβα 5, Παπανδρέου, Καναρά, Κουρέλη, Καλασνίκοβα.

Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 1/2-4/4, Κόκκινη κάρτα: Βέμη 49.01 (τρία δίλεπτα)

Εύκολη νίκη στο ντεμπούτο του Μίμη Δημητρούλια στον πάγκο του ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος επικράτησε εύκολα στα Γιαννιτσά με σκορ 18-33

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΠΑΟΚ 18-33
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 6-7, 7-9, 7-11, 10-15 (ημ.), 11-18, 12-20, 13-23, 14-25, 16-30, 18-33.

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Αναστασίου 7, Παρασκευαϊδου, Πυριτίδου, Ξηρίδου, Χρ. Τροχίδου, Ζιάκα 2, Παντζαρτζή, Πλιόγκα, Τρελοπούλου, Παπαδοπούλου, Ελ. Τροχίδου 1, Παύλου, Λαζαρίδου, Χατζησαββίδου, Ντιμτσούδη 8, Μαντζίρη.

ΠΑΟΚ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Σεραφίμοβα, Τσαουσίδου, Τσιομπάνου 3, Νούλα 3, Παναγιωτίδου 2, Γκάτσιου 5, Ρόσκα, Σαμολαδά 2, Μούρνου 1, Τζούριτσιτς 3, Προκοπίδου 3, Νίκολιτς 3, Στοϊκόφσκα 2, Στρατάκη, Χατζηπαρασίδου 5, Μάστακα 1.
Διαιτητές: Μπουγιάκας, Καζαντζίδης. Δίλεπτα: 4-2 Πέναλτι: 4/4-9/9

Στο 18:30 αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι η αθλήτρια του ΠΑΟΚ, Αθανασία Στρατάκη, δεν κρατήθηκε το δελτίο.