ΕΣΧΑ εφήβων (1-6): Νίκη για τα Βριλήσσια με το Καματερό - greekhandball.com

ΕΣΧΑ εφήβων (1-6): Νίκη για τα Βριλήσσια με το Καματερό

Νίκη για τα Βριλήσσια, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής για τη δεύτερη φάση (1-6) του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΧΑ, επικράτησε του Καματερού με σκορ 23-18.

Αγωνιστικά μετά από το πρώτο εικοσάλεπτο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και βρέθηκαν να προηγούνται στο στο ημίχρονο με σκορ 11-7.

Ανάλογη εικόνα για τους γηπεδούχους στην επανάληψη, με τους παίχτες του Γιώργου Δραγάζη, να ελέγχουν το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με 23-18.

ΕΣΝ Βριλησσίων – Καματερό 23-18
Πεντάλεπτα: 1-2, 4-3, 5-4, 7-5, 9-6, 11-7 ημ 12-8, 15-10, 16-11, 18-13, 19-16, 23-18

ΕΣΝ Βριλησσίων (Δραγάζης): Νικολίνταης, Γκένας, Μπέσκος 1, Τσολακίδης, Κρητικός 1, Λάσκος 11, Παναγόπουλος 3, Κετιμές 2, Μαυροκέφαλος, Καμπουρέλης 3, Λυσίκατος 1, Γλύκας 1, Δραγάζης, Ρήγος.

Καματερό (Μεσσήνης-Μπελεχρης): Πιπιλης, Παπαδόπουλος, Αρκούλης, Δεκουλάκος, Κατσέτης, Σημισακάκης, Χαιρετάκης, Τότο 3, Βλάβης 2, Αργυριάδης 4, Βουλγαράκης 5, Παναγόπουλος, Καραμασιώτης 3, Ψαριώτης, Ζαφειράκης 1, Γκαρινος