Α2 ανδρών: Νίκη κορυφής για τον Φαίακα
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjBNRP-33rLrRp9QZoFXxe_AlZdZSS3gOFD30NnSY3cQsLbqrAWCYL2o3TcWjlgrcP12030vApyO-CBoGmYXY0wqrzMYqNqZBS2ueu368hfbBwF16yVRAH7jfWR70jKt31kdHoqlf_YxBY/s320/24232145_1283747611731733_1755702859031681818_n.jpg)
Ο Αρίωνας αν και έπαιξε χωρίς τον Ατσίμοβιτς πάλεψε στη Κέρκυρα ακαι μέχρι το 25ο ήταν κοντά στο σκορ αλλά στο τελευταίο 5λεπτο δέχθηκε 3 γκολ χωρίς να σημειώσει κανένα και το ημίχρονο έληξε 15-9.
Στο δεύτερο μέρος ο Αρίωνας "ροκάνισε" την διαφορά και στο 50' μείωσε σε 21-20. Ο Φαίακας αντέδρασε άμεσα, έκανε το 23-20 και "καθάρισε το ματς.
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 25-22
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 7-5, 9-7, 12-9, 15-9 (ημχ.)
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Σοφία Κακαρούγκα): Πάλλας, Κόντης 3, Σουλάνης, Κατσαρός 4, Ριγανάς 5, Κορακιανίτης 4, Νάστος 2, Δάσκαλος 3, Κατσακιώρης, Βάγιας 1, Γκόγκας, Δόϊκας, Κουλούρης, Παγωνίδης, Δέλλης 3, Μπαρούμας.
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (Δημήτρης Πασιαλής): Κατωτοικίδης, Παναγιωτίδης 4, Αβραμίδης 3, Κόλλιας, Ασιάνος, Νικολαΐδης 6, Τσαναξίδης 1, Παρπουλάς 3, Μουλάκης 2, Παπαχρήστου, Χαραλαμπίδης, Ακριτίδης 3.
Διαιτητές: Δελόγλου-Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 5-6, Πέναλτι: 1/2-2/2
No comments
Post a Comment