Α2 ανδρών: Νίκη κορυφής για τον Φαίακα - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Νίκη κορυφής για τον Φαίακα

Άλλους δυο βαθμούς πρόσθεσε στην συγκομιδή του ο Φαίακας. Επικράτησε με 25-22 του Αρίωνα και πάτησε κορυφή.

Ο Αρίωνας αν και έπαιξε χωρίς τον Ατσίμοβιτς πάλεψε στη Κέρκυρα ακαι μέχρι το 25ο ήταν κοντά στο σκορ αλλά στο τελευταίο 5λεπτο δέχθηκε 3 γκολ χωρίς να σημειώσει κανένα και το ημίχρονο έληξε 15-9.

Στο δεύτερο μέρος ο Αρίωνας "ροκάνισε" την διαφορά και στο 50' μείωσε σε 21-20. Ο Φαίακας αντέδρασε άμεσα, έκανε το 23-20 και "καθάρισε το ματς.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 25-22

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 7-5, 9-7, 12-9, 15-9 (ημχ.)
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Σοφία Κακαρούγκα): Πάλλας, Κόντης 3, Σουλάνης, Κατσαρός 4, Ριγανάς 5, Κορακιανίτης 4, Νάστος 2, Δάσκαλος 3, Κατσακιώρης, Βάγιας 1, Γκόγκας, Δόϊκας, Κουλούρης, Παγωνίδης, Δέλλης 3, Μπαρούμας.
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (Δημήτρης Πασιαλής): Κατωτοικίδης, Παναγιωτίδης 4, Αβραμίδης 3, Κόλλιας, Ασιάνος, Νικολαΐδης 6, Τσαναξίδης 1, Παρπουλάς 3, Μουλάκης 2, Παπαχρήστου, Χαραλαμπίδης, Ακριτίδης 3.
Διαιτητές: Δελόγλου-Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 5-6, Πέναλτι: 1/2-2/2