Πολύ δυνατή η Γκόζτεπε για τον ΠΑΟΚ
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgBjja7VmNRYZ_OvwQl3bhhpm1wD8kmmwW0C0JEmhBd8mib0qNinjGH9YI04_ORil2dEfQxeiXNeYoP_emEIXnDFcmhVa39KuXmob8DT1rNI3BoiWINtVtumMirlj21_y5_XmepSMIuPw8/s320/20171124T210437303.jpg)
Οι κυπελλούχοι Ελλάδας που παρατάχθηκαν χωρίς τους Βεσελίνοβιτς και Κέζιτς, προσπάθησε για το καλύτερο δυνατό, όμως η τουρκική ομάδα, που διαθέτει πλήρες ρόστερ και είναι από τα φαβορί για να φτάσει ψηλά στη διοργάνωση, ήταν πολύ δυνατή.
Στο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι προηγούνταν με 20-14 και δεν έχασαν το προβάδισμα σε καμιά στιγμή του αγώνα, φτάνοντας σε μία σχετικά
άνετη επικράτηση. Ο επαναληπτικός μεταξύ των δύο ομάδων θα διεξαχθεί και πάλι στη Σμύρνη την Κυριακή 26/11 στις 18:00.
ΓΚΟΖΤΕΠΕ – ΠΑΟΚ 35-26 (20-14 ημχ.)
ΓΚΟΖΤΕΠΕ (Άντναν Όζτουρκ): Χατσίογλου, Τουζούν, Ενκ, Βούργουν, Όζμουσουλ, Κριβτσίκοφ 7, Γιάτκιν, Όρνεκ 2, Κέβιτς 6, Ναλμπάντογλου 7, Μιλάσεβιτς, Ντίρεκ 1, Βουσίσεβιτς 1, Στανόγεβιτς 3, Τσούιρεφ 8, Γίλντιζ.
ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 6, Παλάσκας 6, Γουργούμης, Τσίλης 5, Νικολαΐδης, Κοκώνης 1, Αποστόλου, Πετρίδης 3, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Πέγιοβιτς, Κυπραίος 1, Κολοβός 2, Κοτανίδης.
Διαιτητές: Ράουχς-Λίνστερ, Δίλεπτα: 7-8, Πέναλτι: 2/2-4/5
No comments
Post a Comment