Α2 ανδρών: Μια ακόμα νίκη για τον Φαίακα - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Μια ακόμα νίκη για τον Φαίακα

Μια ακόμα νίκη για την ομάδα του Φαίακα που επικράτησε στο κλειστό της Κέρκυρας με 33-25 του Αλέξανδρου Αξιούπολης. Η ομάδα της Κέρκυρας, με 7 βαθμούς, ισοβαθμεί στην κορυφή της βαθμολογίας με την Πυλαία, που αγωνίζεται σήμερα με τον Αρχέλαο, στο ντέρμπι του ομίλου.

Οι Φαίακες πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ χτίζοντας μια διαφορά ασφαλείας που στο ημίχρονο έφτασε τα 6 τέρματα, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 16-10.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να ελέγχουν πλήρως το ρυθμό του
αγώνα, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με 33-25.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ- ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ 33-25
Τα πεντάλεπτα: 4-0, 7-3, 7-6, 10-7, 14-9, 16-10 (ημχ.), 20-12, 22-16, 25-20, 27-21, 31-23, 33-25
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Σοφία Κακαρούγκα): Μπαρούμας, Κουλούρης, Ριγανάς 3, Δελλής 1, Κορακιανίτης 6, Ασμάνογλου, Νάστος 1, Παγωνίδης 1, Δάσκαλος 3, Λινάρδος, Κατσακιώρης, Βάγιας 2, Κόντης 5, Σουλάνης, Κατσαρός 9, Δούκας 1, Πάλλας 1.
ΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γεωργιος Γιουλβανίδης): Γιάνγιτς, Καραπείδης 8, Μαυρόπουλος 2, Καλπακίδης 8, Παπαρήγας Αν. 2, Στεφανίδης, Μόγας 1, Παπαρήγας Ρηγ., Μενεψάκος 2, Ζηλίδης, Μουτούδης 2, Καλαϊτζιδης, Μάρτσης, Τσακαλίδης.
Διαιτητές: Αναστασίου- Μπουγιάκας, Διαιτητές: Δίλεπτα: 7-7, Πέναλτι: 6/7-2/3