Α2 ανδρών: Νίκη και κορυφή για την Πυλαία - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Νίκη και κορυφή για την Πυλαία

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Πυλαίας από την Αλεξανδρούπολη, στον αγώνα της 4ης αγωνιστικής, για τον δεύτερο όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών. Η ομάδα του Πάνου Γούσιου επικράτησε με 25-30 και πρόσθεσε στην συγκομιδή της άλλους δυο βαθμούς φτάνοντας τους 7 βαθμούς, που την φέρνει στην κορυφή της βαθμολογίας. Αντίθετα οι Κύκλωπες παραμένουν χωρίς βαθμό.

Μετα από ενα ισορροπημένο
ημίχρονο, όπου η Πυλαία προηγήθηκε με 12-13, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές στο τελευταίο δεκάλεπτο, ξεπερνώντας τη σθεναρή αντίσταση των Κυκλώπων και έφτασαν στη νίκη.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ-ΠΥΛΑΙΑ 25-30
Τα πεντάλεπτα: 4-3, 6-3, 8-6, 10-10, 12-10, 12-13 (ημχ.), 14-17, 16-20, 19-20, 22-24, 23-26, 25-30

ΚΥΚΛΩΠΕΣ (Ηλίας Παπαχρήστου): Χαραλαμπίδης 2, Ισλανίδης, Μπασδάνης, Επιτρόπου 2, Χαραλαμπάκης, Τζαντζάλης, Γλήνιας, Λαιλισίδης 2, Ξηρόπουλος, Κωστόπουλος, Καραβασίλης, Χαριτούλης 3, Τζίνεβης 6, Βαρδάκας, Πιστόλας 5, Καρβουβίδης 5.

ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Ανθομελίδης 3, Μιχαηλίδης, Γιαννακίδης, Κουκμίσης 3, Λασκαρούδης, Τοκατζόγλου, Ψωμαθιανός 1, Πετρίδης 2, Ιλερής 2, Ελέτα, Αλατσατιάνος 1, Ζαφείρης 6, Παπαγεωργίου, Τσεσμετζίδης 10, Παπαγεωργίου 1, Αντωνιάδης 1.
Διαιτητές: Παρασκευούδης- Ουζούνης, Κόκκινη: 45:06 Γούσιος (για έντονη διαμαρτυρία), Δίλεπτα: 4-9, Πέναλτι: 1/1-4/4.