Α2 ανδρών: Ισόπαλοι Κερατσίνι και Ακαδημία Πάτρας - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Ισόπαλοι Κερατσίνι και Ακαδημία Πάτρας

Ισόπαλοι με σκορ 33-33, αναδείχθηκαν Ολυμπιακός Κερατσινίου και Ακαδημία των Σπορ Πάτρας για την 6η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2 ανδρών.

Αν και με το ξεκίνημα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν γρήγορα με 3-0 στο 5', οι Πατρινοί ισορρόπησαν το παιχνίδι μόλις στο 10' με το σκορ στο 5-5. Απο εκείνο το σημείο καμία ομάδα δεν μπόρεσε να ξεφύγει στο σκορ, με το ημίχρονο να κλείνει ισόπαλο με σκορ 19-19.

Παρόμοια εικόνα και στην επανάληψη, με τους παίχτες του Γιάννη Παπαγιαννόπουλου να καταφέρνουν να έχουν ενα προβάδισμα δυο τερμάτων στο 55' (29-31), όμως ο Ολυμπιακός Κερατσινίου, με ενα επί μέρους 4-2, κατάφερε να πάρει την ισοπαλία στο τέλος με 33-33.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ 33-33
Πεντάλεπτα 3-0, 5-5, 9-10, 12-13, 15-17, 19-19 ημ 23-23, 24-24, 27-26, 29-29, 29-31, 33-33 τελ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: (Δρέττας) Ρηγόπουλος, Σαλογιάννης, Καραγκούνης, Μαρινάκης, Πετράκος 11, Κουκουλάς 1, Κωστόπουλος, Λοπαρνάκης 4, Νάκος 6, Ξενίδης, Παπαδημητρίου, Τσακίρης 1, Ματθιάδης 6,  Μανωλίτσης 1, Πορτόγλης, Ντρέου 3

ΑΚΑΔΗΜΙΑ: (Παπαγιαννόπουλος) Διαμαντόπουλος, Καλούδης, Παναγιωτακόπουλος 3, Μαρκάτος 3, Παπαδόπουλος, Βύρλος, Παπαγιαννόπουλος 4, Γεωργίου 13, Τλούπας, Κωνσταντινίδης 1, Μακρυδάκης, Μάρκοβιτς 7, Χαραλαμπάκης, Γιούπης, Τριανταφύλλου, Τόμοβιτς 2

Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Βήτας. Δίλεπτες: 6/7 Πέναλτι: 7/4, 3/3