Κύπελλο ΕΣΧΑ "Φώτης Μπάβας": Φαβορί για την πρόκριση ο Τελαμώνας - greekhandball.com

Κύπελλο ΕΣΧΑ "Φώτης Μπάβας": Φαβορί για την πρόκριση ο Τελαμώνας

Προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΣΧΑ "Φώτης Μπάβας", για τον Τελαμώνα, που επικράτησε με 30-18 του Ολυμπιακού Κερατσινίου στη Σαλαμίνα.

Μετά από το πρώτο 20λεπτο, όταν και οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, ο Τελαμώνας πήρε ενα μικρό προβάδισμα στη λήξη του ημιχρόνου, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 12-9. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πάρα πολύ δυνατά και πήραν μια διαφορά ασφαλείας, η οποία
διευρύνθηκε στο τελευταίο τέταρτο, για να λήξει το παιχνίδι με σκορ 30-18 υπέρ του Τελαμώνα, που απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση, ενόψει της ρεβανς στο Κερατσίνι.

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 30-18
Πεντάλεπτα: 3-1, 4-3, 5-5, 6-5, 10-6, 12-9 ημ 16-11, 19-12, 20-15, 23-15, 27-18, 30-18

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Χριστοδούλου): Δίπλαρος 7, Εξαρχόπουλος, Μπακαούκας 9, Αθανασάτος, Τρούλος 5, Γεωργακόπουλος, Τσαρπαλής Β., Πασλής 1, Μπάρμπας 2, Τσαρπαλής Δ. 1, Κοκλιώτης, Μανούσος, Χιώτης, Διολέτης 1, Τσαούσης 4, Αποστολίδης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ. (Δρέττας): Ανδριώτης, Ρηγόπουλος, Κεμπίσογλου 2, Σωτηράκης 1, Παπαδημητρίου, Λοπαρνάκης 1, Ζαφειράκης 1, Νάκος, Τσακίρης, Ματθιάδης 9, Ξενίδης, Μανωλίτσης 1, Πορτόγλης, Ndreu 3

Διαιτητές: Ζήσης - Καρατράντος Δίλεπτα: 4-4 Πέναλτι: 3/3 - 3/3