Ισόπαλοι ΑΕΚ και Διομήδης - greekhandball.com

Ισόπαλοι ΑΕΚ και Διομήδης

Σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο χάντμπολ του ΟΑΚΑ η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 24-24 με τον Διομήδη Άργους.

Η «Ένωση» δεν είχε ξανά στην διάθεση της τον Δανό Λόκεν, ο οποίος πήρε ολιγοήμερη άδεια, λόγω ενός προσωπικού προβλήματος και θα επιστρέψει την Δευτέρα, ενώ για τον Διομήδη επανήλθε ο Δάσκαλος, ενω συνεχίζει να δοκιμάζεται ο Σέρβος Μίλος Μάρκοβιτς που αγωνίστηκε για τρίτο φιλικό παιχνίδι μετά τον Δούκα και Ολυμπιακό.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Νίκου
Γραμματικού ήταν καλύτερη διατηρώντας σταθερά ενα μικρό προβάδισμα, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 16-13 για την ΑΕΚ.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Κώστα Δεληγιάννη μπήκε δυνατά και με σερί 5-0 πέρασε μπροστά (16-17) στο 35’, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο ξέφυγε με 3 γκολ (21-24), δείχνοντας να είναι πιο κοντά στη νίκη, Όμως η ΑΕΚ αντέδρασε και με ενα επι μέρους σκορ 3-0, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 24-24 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΕΚ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 24-24
Τα πεντάλεπτα: 0-1, 4-3, 6-5, 9-7, 14-10, 16-13 (ημχ.), 17-17, 19-19, 20-20, 20-21, 21-24, 24-24
ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Συγγάρης, Ραντούλοβιτς, Αντωνιάδης, Πέρρος 2, Βραζάλιτσα 1, Γεωργιάδης, Δομπρής 4, Βαμβακάς 1, Τσικογιαννόπουλος, Χ. Νικολαΐδης 3, Π. Νικολαΐδης 2, Μυλωνάς 7, Ζαμπούνης 3, Μαντζόπουλος, Χόγκας 1.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Άρσιτς, Παπαντωνόπουλος, Κρεμαστιώτης 2, Δάσκαλος 2, Μούγιτς 3, Χαντέλης, Ι. Αργυρού 4, Χ. Αργυρού 6, Αϊβαλιώτης 1, Γιόσμου 3, Χειβιδόπουλος, Μάρκοβιτς 3, Ταουσάνης.
Διαιτητές: Ανταλής- Λεφάκης, Κόκκινη: 2’ Ραντούλοβιτς, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 1/2-3/7