Με το δεξί ο Φίλιππος στο κατάμεστο Καματερό - greekhandball.com

Με το δεξί ο Φίλιππος στο κατάμεστο Καματερό

Με το…δεξί ξεκίνησε την σεζόν ο Φίλιππος. Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κέρδισε με 22-26 στο Καματερό και πήρε τους πρώτους του βαθμούς, μέσα σε ενα κατάμεστο από φιλάθλους γήπεδο.

Αγωνιστικά, η ομάδα του Τέο Παυλίδη πήρε από την αρχή το προβάδισμα, το οποίο όσο περνούσε η ώρα, αυξανόταν σταδιακά, αφού οι προσπάθεις του Καματερού, σταματούσαν στον πολύ καλό Νίκο Ζλατάνο. Έτσι οι φιλοξενούμενοι, έφτασαν να προηγούνται με  10-16 στο ημίχρονο.

Ιδια εικόνα και στην επανάληψη, με τον Φίλιππο να ελέγχει το ρυθμό του αγώνα, παρά τις προσπάθειες των παιχτών του Παναγιώτη Μεσσήνη. Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τον έλεγχο του
ματς, συντήρησαν την διαφορά του πρώτου μέρους και έφτασαν στη νίκη με σκορ 22-26.

Στα αξιοσημείωτα η πολύ όμορφη ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλοι του Καματερού, ανάμεσα τους πολλά μικρά παιδιά, που κατέκλυσαν το γυμναστήριο της πόλης, στην ιστορική αυτή στιγμή για τον σύλλογο της Δυτικής Αττικής.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 22-26
Πεντάλεπτα: 2-3, 2-6, 4-7, 6-10, 8-12, 10-16 (ημ), 12-17, 13-20, 15-21, 16-22, 19-25, 22-26

Διαιτητές: Τσάκωνας, Σκλαβενίτης.

Δίλεπτες: 5/7, Πέναλτι: 3/3 & 3/3

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: (Μεσσήνης) Λαδάκης 4, Σκοδριανός, Καμπουράκης 1, Μελετάκος 8, Ακάλεστος 2, Βαμβακούσης, Πιτερός, Κλέωπας 1, Τότος 1, Μιμίκος, Μαγκαφουράκης, Μπούτος 2, Βορύλλας 2, Κουρέτα, Χελιώτης 1, Βλαχοθανάσης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ: (Παυλίδης) Ευγγελόπουλος, Ζλατάνος, Ζευγαρόπουλος 3, Τριανταφυλλίδης Τ., Σαράφης, Γραμματικόπουλος, Ψωμιάδης, Χαραλαμπίδης, Τριανταφυλλίδης Δ. 7, Σεϊρεκίδης 3, Φιλόσογλου, Κωστακίδης, Αποστολίδης 4, Γρηγοριάδης 4, Κουκουτσίδης, Παπαδόπουλος 5.