Α2 ανδρών: Μεγάλη νίκη και πλεονέκτημα έδρας για το Καματερό - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Μεγάλη νίκη και πλεονέκτημα έδρας για το Καματερό

Σπουδαία νίκη με 28-18 σε ενα κατάμεστο γήπεδο, πήρε ο ΓΑΣ Καματερού από τα Βριλήσσια, για την 18η και τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών. Με αυτή τη νίκη το Καματερό κατέλαβε την πρώτη θέση του ομίλου και το πλεονέκτημα της έδρας για τα μπαράζ ανόδου στην Α1 ανδρών.

Αγωνιστικά οι δύο αντίπαλοι συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το πρώτο δεκάλεπτο. Από εκείνο το σημείο οι παίχτες του Πάνου Μεσσήνη με εξαιρετική άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, άρχιζαν να χτίζουν μια διαφορά που
έφτασε τα 7 τέρματα στο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 13-7 για τους γηπεδούχους.

Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με το Καματερό να είναι καταιγιστικό και να φτάνει τη διαφορά εως και 12 τέρματα στο 55' (26-14). Το παιχνίδι έληξε με τελικό σκορ 28-18.

KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-Ε.Σ.Ν ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 28-18 (ημχ 13-6)
Πεντάλεπτα: 1-2, 5-4, 8-4, 10-4, 11-5, 13-6, ημχ, 16-6, 19-7, 20-9, 22-12, 26-14, 28-18.

KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μεσσηνης): Πανοπουλος, Ακαλεστος 4, Σκοδριανος  2, Κλειτσικας 2, Κλεωπας 4, Κλημανογλου 4, Βαμβακουσης 1, Τοτος 7, Καμπουρακης, Πιτερος, Κοτσιρας, Μπουτος 3, Θεοφιλατος, Χριστοπουλος 1, Γλαβας, Σημισακακης

Ε.Σ.Ν ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Καφφάτος): Καμπουρης, Τζανιδακης 1, Λεκκας, Περρος 3, Ντουτσικος 1, Ορκας 2, Τσαγκουλης 5, Φιλιππου, Κατρης 2, Νικολακοπουλος  2, Παπαιωαννου, Φιλης, Σκουλας, Σομπιρακουλ 2, Παναγοπουλος