ΕΣΧΑ παίδων: Διατήρησε το αήττητο ο ΙΕΚ Ξυνή Ν.Ι - greekhandball.com

ΕΣΧΑ παίδων: Διατήρησε το αήττητο ο ΙΕΚ Ξυνή Ν.Ι

Συνέχεια στις νίκες και διατήρηση του αήττητου για την ομάδα των παίδων του ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι., κατακτώντας την νίκη απέναντι στην ομάδα των Βριλησσίων με σκορ 26-22 για την 9η αγωνιστική, διατηρώντας την πρώτη θέση στην βαθμολογία.

Από την αρχή του παιχνιδιού οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκόρ, βρίσκοντας την ομάδα των Βριλησσίων να κλείνει το  ημίχρονο προηγούμενη με δύο γκολ 11-13. Στην
επανάληψη η ομάδα του ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι. κατάφερε να ισοφαρίσει αρχικά το σκορ σε 14-14 στο 35' και έχοντας σε πολύ καλή ημέρα τον αριστερό τους ιντερ  Γιαννέτο που σκόραρε συνολικά 8 τέρματα πολλά από αυτά σε καίρια σημεία του αγώνα, κατάφεραν να περάσουν μπροστά με δύο γκολ 20-18 στο 50', προβάδισμα που παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων, διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα.

IΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι – ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ : 26-22
Πεντάλεπτα:4-3,5-5,7-8,9-9,10-11,11-13(ημχ),14-14,16-16,17-17,20-18,22-19,26-22.

IΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι (Μπούνας): Κιαρτζίδης, Λόλας(3), Τσανίνος(5), Παπαντώνης(2), Σιδηρόπουλος, Μάΐνας(1), Λιάπης(1), Τραπεζάρης(4), Βέργος, Σακαλόγλου, Στυλιανέλης(2), Γιαννέτος(8).

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Δραγάζης): Φλώρος, Νικολίνταης, Γκένας, Παπαναστασίου, Τωμαδάκης,
Κρητικός(3), Σωτηρίου(2), Λάσκος(6), Ιωαννίδης(5), Παναγόπουλος(3), Μαυροκέφαλος, Λυσικατος(3).

Διαιτητές:Τσάκωνας-Κουτσός,Δίλεπτα:5-5, Αποβ.: 1-1,Πέναλτι:1/1,4/6