ΕΣΧΑ Εφήβων: Συνέχεια στις νίκες για τον ΙΕΚ Ξυνή - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Συνέχεια στις νίκες για τον ΙΕΚ Ξυνή

Συνέχεια στις νίκες για την ομάδα των εφήβων του ΙΕΚ ΞΥΝΗ που επικράτησε της ομάδα του Δούκα με 27-20, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ εφήβων, πετυχαίνοντας την 3η  σερί νίκη της, που την διατηρεί στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς, πίσω από τον πρωτοπόρο Πανελλήνιο που έχει 10.

Το παιχνίδι ήταν στο γκολ μέχρι το 20ο λεπτό του Α ημιχρόνου, από εκεί και μετά η ομάδα του ΙΕΚ Ξυνή, πήρε μια διαφορά κλείνοντας το
ημίχρονο στο συν τέσσερα και το σκορ στο 14-10. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με το σκόρ να κλείνει στο 27-20.

ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι-ΔΟΥΚΑΣ 27-20
Πεντάλεπτα:4-2,5-4,7-7,10-9,12-10,14-10(ημχ),16-10,17-12,18-12,20-14,22-17,27-20.

Δικέας(Μπούνας): Λόλας(1),Καραμπουρνιώτης(3),Δραγάζης,  Ηλιόπουλος(2), Παπαδάκης(1), Λιάπης(1), Κουτσόπουλος, Ξαγοράρης(10), Μαρουλάς(1), Λιόλιος(8), Κολοκοτρώνης, Σακαλόγλου, Γιαννέτος, Μαντζώρος.

Δούκας(Στραβομύτης): Zαφειράκης(1), Μπαζδέκης(4), Δαπόλλας(1), Κωστόπουλος, Χουτόπουλος(2), Νιντερέγγερ(1), Στραβομύτης(3), Βελαώρας(3), Κολλύρης, Κορακίδης(3), Παγιάτης(1), Καλάργυρος, Πολύζος, Σπηλιώτης(1), Βελαώρας Κ.

Διαιτητές:Κουτσός-Καρατράντος, Δίλεπτα:7-4, Πέναλτι:3/3-5/4