Νίκη με ανατροπή για τον ΒΑΟ Λουτρακίου - greekhandball.com

Νίκη με ανατροπή για τον ΒΑΟ Λουτρακίου

Προβάδισμα πρόκρισης για τον ΒΑΟ Λουτρακίου που επικράτησε εκτός έδρας του Θρίαμβου Αθηνών με 20-21 για την πρώτη φάση του κυπέλλου ΕΣΧΑ "Φώτης Μπάβας". Στο πρώτο ημίχρονο μέχρι το 25' λεπτό οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως με ενα ξέσπασμα στο τελευταίο πεντάλεπτο ο Θριίαμβος πήρε διαφορά πέντε τερμάτων, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για τη λήξη του ημιχρόνου, με το σκορ υπέρ του 12-7.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κρατούσαν το προβάδισμα, αλλά όσο περνούσε η ώρα, ο Βυζαντινός
ροκάνιζε τη διαφορά, για να ισοφαρίσει το σκορ στο 50' (18-18). Στα 10 τελευταία λεπτά που απέμεναν για τη λήξη, οι παίχτες του Γιάννη Πανούση, ήταν πιο ψύχραιμοι και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με τελικό σκορ 20-21. Ο επαναληπτικός θα γίνει την Κυριακή 9/10 στο Λουτράκι

ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΒΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 20-21
Πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 5-6, 8-7, 12-07 ημ 15-10, 16-13, 18-16, 18-18, 19-19, 20-21
ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Δρέττας): Χριστοδούλου Γ. 10, Παπούλιας Ι., Σταλίκας Ν., Κρεμόνας Ν., Τριανταφύλλου Π. 3, Μπανίας Δ., Δουμπαρατζης Γ., Κωνσταντινίδης Σ., Τσάκωνας Κ., Σικιαρίδης Γ., Αγγελής Ν. 2, Διάρας Π. 2, Λάλας Π. 2, Κυριακούλιας Σ,. Βαζούκης Γ., Βασάλος Ν.

ΒΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Πανούσης) : Αικατερίνης Γ., Πλιάκουρας Χ. τερμ.1, Κάπης Α., Καρακώστας Α. 4, Βλαχογεώργιος Κ., Αντωνίου-Κορκοβέλος Γ., Μπάμπης Θ. 1, Γρούμπος Ι., Παλαιολόγος Ν., Μέλης-Καλτσής Α. 1., Παλαιολόγος Ν., Μέλης-Καλτσής Α. 1, Μαρινάκης Χ., Μπέκος Ε., Οικονόμου Ε. 4, Φίλης Κ.2, Ρουμελίωτης Α. 8, Παήπας Α.