Φιλική νίκη του Διομήδη επί του ΑΣΕ Δούκα (βίντεο) - greekhandball.com

Φιλική νίκη του Διομήδη επί του ΑΣΕ Δούκα (βίντεο)

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη χθες στο ΔΑΙΣ ο Διομήδης επικράτησε του Δούκα με 26-27. Και οι δυο ομάδες αγωνίστηκαν με απουσίες αφού από τον Δούκα έλειπαν οι Τζηράς, Τόμπρος, Μπραουδάκης, Νταρσουλάντ ενώ για τους Λύκους δεν αγωνίστηκαν οι Μισαηλίδης, Ράντοβιτς και Κοτανίδης (από το 20ο λεπτό και μετά).

Η αναμέτρηση ήταν ισορροπημένη στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα ισόπαλες με σκορ 12-12. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Δούκα βρήκε ρυθμό και κατάφερε να προηγηθεί στο 45 με 22-18 χάρη στην πολύ καλή απόδοση των Αποστολίδη και Μωραϊτη, όμως οι φιλοξενούμενοι δεν τα
παράτησαν και με τον Τουνγκελίδη να βρίσκει λύσεις με σουτ από την περιφέρεια, κατάφεραν να ισοφαρίσουν το σκορ και να προηγηθούν στο τελευταίο λεπτό με 26-27 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΣΕΔ - ΔΙΟΜΉΔΗΣ 26-27
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 3-4, 6-7, 8-9, 10-10, 12-12(ημίχρονο) 16-14, 20-15, 22-18, 25-23, 25-25, 26-27.
ΑΣΕΔ (Κρανάκης): Αντωνόπουλος 1, Μπάγιος 2, Αποστολίδης 6, Αραπακόπουλος 1, Μανουσελης 3, Μωραϊτης 7, Ντούνης 3, Ζαμπούνης 3,
Διομήδης (Δημητρούλιας): Αργυρού Τζ 3, Πασσιάς 5, Δάσκαλος 1, Γιόσμου 4, Κρεμαστιώτης 1, Σαμαράς 2, Τουνγκελίδης 6, Αιβαλιώτης 4, Αργυρού Χρ. 1.