ΕΣΧΑ Εφήβων: Σταθερά στη 2η θέση ο ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Σταθερά στη 2η θέση ο ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ

Συνέχεια με νίκες και στην 14η αγωνιστική για τον ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΈΑΣ αυτή την φορά με αντίπαλο το ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ με 21-17. Σε ένα σκληρό παιχνίδι με (12) δίλεπτες η ομάδα του Καματερού είχε καλύτερο ξεκίνημα με το πρώτο 15’ να είναι μπροστά στο σκορ με τέσσερα γκολ 5-9.

Aπό αυτό το σημείο η ομάδα του ΔΙΚΕΑΣ αντέδρασε κάνοντας το 10-10 στο( 20’), κλείνοντας το ημίχρονο με 1 γκολ διαφορά μπροστά 11-10. Το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους, με
την διαφορά να φτάνει στο 16-11 στο (45’). Ο ΔΙΚΕΑΣ κατάφερε να ελέγχει το ρυθμό του αγώνα, το τέλος του οποίου βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μία μεγάλη νίκη, φτάνοντας  τους 24 βαθμούς , σταθερά στην 2η θέση της βαθμολογίας.

ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ-ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ 21-17
Πεντάλεπτα:2-5,4-7,5-9,7-9,10-10,11-10(ημ),14-10,15-10,16-11,16-12,18-15,21-17
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ: Καραμπουρνιώτης 2,Ηλιόπουλος  3,Παπαδάκης, Κουτσόπουλος 6,
Μακρυγιάννης ,Μάινας 3, Δρίτσουλας, Ziu , Στυλιανέλης, Μαρουλάς 3,Λιόλιος,Λεοντάρας(τ/φ),Λογοθέτης 2,Κολοκοτρώνης(τ/φ),Γιαννέτος, Μαντζώρος 2.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: Κοτοπούλης 3,Γκεργκίκα,Μάγκος 2,Θεοφιλάτος 2,Μπαξεβάνης,Τότος 4,Κρανιώτης,Βορύλλας 2,Σημισακάκης,Φαλτσέτας,Αργυριάδης,Αργυριάδης Α., Ζαχαρόπουλος, Σαραντόπουλος, Μπούτος 4.
Πέναλτι:4/4,6/3