Απίστευτο παιχνίδι στα Ιλίσια - greekhandball.com

Απίστευτο παιχνίδι στα Ιλίσια

Μεγάλη νίκη με 28-26 για τον Ηλυσιακό, που επικράτησε του Λεωνίδα σε ενα απίστευτο παιχνίδι από πλευράς διακύμανσης του σκορ. Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Γιώργου Ζαχαράκη βρίσκεται μόνη στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Ηλυσιακός ήταν μπροστά στο σκορ από την αρχή του αγώνα, ελέγχοντας το ρυθμό του αγώνα και διατηρώντας μια διαφορά ασφαλείας στη λήξη του ημιχρόνου, που βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 13-9.

Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τη διαφορά να φτάνει τα 10 τέρματα στο 43' (22-11).
Κι ενω φαινόταν ότι όλα είχαν τελειώσει, η ομάδα του Αλέκου Περάκη με ενα απίστευτο επί μέρους σκορ 6-15, κάνουν το σκορ 27-26, μόλις 1 λεπτο πριν απο την λήξη. Παρόλα αυτά ο Ηλυσιακός πήρε τη νίκη, αφου κατάφερε να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό, με το τελικο σκορ να διαμορφώνεται σε 28-26, σε ενα παιχνίδι που η διακύμανση του σκορ προσέφερε μεγάλες συγκινήσεις σε όσους το παρακολούθησαν.

Ηλυσιακός - Λεωνίδας 28-26 (ημίχρονο 13-9)
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-2, 7-5, 9-6, 11-8, 13-9 (ημ), 15-9, 20-10, 23-14, 24-19, 26-22, 28-26.

Ηλυσιακός: Αποστόλου, Όσσινο 4, Τσερπές, Τσέτσος, Διαμαντάκος 4, Σουρβίνος, Φώτος, Τσεύλικος 8, Κοντογιώργος 2, Ξεσφίγγης, Γιανναράς 1, Ιωαννίδης 6, Πρίφτης, Ανδρεάδης 1, Μάνθος 2, Κυριακόπουλος.

Λεωνίδας: Αντωνιάδης, Παράσχης 8, Μηνιώτης 5, Αθανασιάδης 2, Μανδυλαράς 1, Μανώλης 1, Σκεπετάρης 2, Οικονομίδης 3, Σοφικίτης, Τσακούλης 2, Γκίκας 1, Ρουσιώτης, Θάνος 1, Μουρατίδης, Φίλης, Βασιλείου.