Εφτασε τις 9 νίκες σε 10 αγώνες ο Άρης Νικαίας - greekhandball.com

Εφτασε τις 9 νίκες σε 10 αγώνες ο Άρης Νικαίας

Μια ακόμα νίκη για τον Άρη Νικαίας, την ένατη, που επικράτησε εντός έδρας με 33-21 επί της Φθίας Λαμίας, στο παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του νοτίου ομίλου της Α2 Ανδρών, κι εξακολουθεί να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, διερύνοντας μάλιστα τη διαφορά από το δεύτερο Σεριφάτο που ηττήθηκε στο Βόλο από τον Κένταυρο.

Η ομάδα του Τάκη Μελετάκου μπήκε στο παιχνίδι πολύ σοβαρή παίρνοντας το προβάδισμα από την αρχή, διατηρώντας συνεχώς
το προβάδισμα, για να λήξει το ημίχρονο με σκορ 16-10. Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το ρυθμό του αγώνα, διευρύνοντας τη διαφορά, για να λήξει το παιχνίδι με 33-21.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΦΘΙΑ ΛΑΜΙΑΣ 33-21
5λεπτα: 3-0, 6-2, 8- 4, 12- 6, 14- 7, 16-10 ημιχ 19-10, 21-13, 25-13, 26-16, 29-19, 33-21

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Παναγιώτης Μελετάκος) Αθανασίου 2, Τσαγκούλης 2, Δημητρόπουλος 4, Μουλιάτος 4, Μελετάκος 3, Μαλανδρένιας 1, Μπίλος, Χρηματόπουλος (τ/φ), Μπουλούμπασης 2, Γρηγοράκης 1, Τσάτσας 2, Μουρελάτος 1, Κρητικός 6, Χαρμπής 1, Γραμματικόπουλος 4, Terlecky (τ/φ).

ΦΘΙΑ ΛΑΜΙΑΣ ( Δημήτριος Σκάρλος) Νάμος, Vogli 1, Κραουνάκης, Οικονόμου, Κοκολοδημητράκης 5, Μακρής, Γεροδήμος, Αϊβάζης 7, Γιαννάκουρας 4, Ντούλας 4, Γκούρλιας 3
Διαιτητές: Ανταλής - Δημάκης2ΛΕΠΤΑ:  5-1
ΡΙΨΕΙΣ 7Μ: 2/3-5/6