Πέρασε από τα Βριλήσσια ο Άρης Νικαίας - greekhandball.com

Πέρασε από τα Βριλήσσια ο Άρης Νικαίας

Μια ακόμα νίκη για τον Άρη Νικαίας, που επικράτησε εκτός έδρας με 22-23 επί των Βριλησσίων, στο σημαντικότερο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του νοτίου ομίλου της Α2 Ανδρών, κι εξακολουθεί να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Τάκη Μελετάκου μπήκε στο παιχνίδι πολύ σοβαρή παίρνοντας το προβάδισμα από την αρχή, με την ομάδα των Βριλησσίων να ακολουθεί από κοντά, για να λήξει το ημίχρονο με σκορ 10-12. Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να ελέγχουν το ρυθμό του αγώνα και να κρατάνε μια διαφορά ασφαλείας που έφτανε τα 5 τέρματα μέχρι το 55' όπου το σκορ ήταν στο 18-23. Οι γηπεδούχοι όμως, στα τελευταία
λεπτά προσπάθησαν για την ανατροπή παίζοντας πιεστική άμυνα και με ένα επι μέρους 4-0 έκαναν το σκορ 22-23, που ήταν και το τελικό.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 22-23
5λεπτα: 1-4, 4-6, 5-8, 6-9, 8-10, 10-12 (ημιχ) 10-15, 13-17, 15-19, 16-21, 18-23, 22-23

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Εργαζάκης Νικόλαος): Τσικογιαννόπουλος, Δουνάκης, Ντούσικος 6, Κορμάζος 7, Όρκας, Κατρής, Νικολακόπουλος, Κλέωπας 2, Ράμμος 4, Κατσαρός, Γαλανάκης, Κότσιρας, Τσιβρανίδης, Λιάλιος, Σομπιρακούλ 3, Σταύρου

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Παναγιώτης Μελετάκος): Χαρμπής 3, Τσάτσας, Γρηγοράκης, Μουλιάτος 2, Μελετάκος 3, Μαλανδρένιας 3, Αθανασίου 4, Τσαγκούλης 5, Χρηματόπουλος (τ/φ), Δημητρόπουλος 3, Κρητικός, Μουρελάτος, Μπίλος, Γραμματικόπουλος, Καπετάνιος (τ/φ),Τόιτος