Στο τέλος κράτησε τη νίκη ο Κένταυρος - greekhandball.com

Στο τέλος κράτησε τη νίκη ο Κένταυρος

Σημαντική νίκη με 20-19 επί του Ολυμπιακού Κερατσινίου, πέτυχε ο Κένταυρος Αγριάς, χθές στο Βόλο. Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, μέχρι το 20' λεπτό, όπου οι παίχτες του Γιάννη Τσιάπα, ανέβασαν ρυθμό και μετέτρεψαν το 6-4 σε 12-7 στην ανάπαυλα του αγώνα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Κένταυρο να ελέγχει απόλυτα το ρυθμό και να έχει μια διαφορά ασφαλείας 5 τερμάτων (16-11) μέχρι το 40'. Φαίνεται όμως ότι αυτή η διαφορά, εφησύχασε τους γηπεδούχους, οι οποίοι άρχισαν
να κάνουν λάθος επιλογές, τις οποίες εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι, που δεχόμενοι μόλις 3 τέρματα σε 20 λεπτά, έφεραν το παιχνίδι στο γκολ, όμως ο Κένταυρος κατάφερε τελικά και πήρε μια αγχωτική αλλά πολύ σημαντική νίκη, με 20-19.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 20-19
Δεκάλεπτα: 1-1, 6-4, 12-7 (ημ), 16 - 11, 18 - 15, 20 - 19 (τελ)

Κένταυρος Αγριάς: Καραπαναγιωτίδης, Σαμαράς, Μακρής Χρ, Κρατήρας, Αργέντος, Μάνο, Αρβανιτίδης (1), Μακρής Χρ., Λοίζου (4), Καρανάσιος (1), Ασαρίδης (1), Ζωναρόπουλος (6), Νούλης (2), Μιμίκος (5), Μιχαηλίδης, Κεφαλάς.

Ολυμπιακός Κερατσινίου: Ανδριώτης, Δουμπαρατζής, Σαμαράς (6), Πετράκος (4), Στυλιανός, Κουλακάρης (2), Δαλέκος (6), Παντελάκης, Μπανιάς, Τσακίρης, Καραγεώργος, Ματθιάδης (1), Νικολάου, Νικολαίδης, Ντέμα, Ndreou.
Δίλεπτες: 5 - 6
Πέναλτι: 2/3, 1/3