Νίκη του Καματερού επί του Κένταυρου - greekhandball.com

Νίκη του Καματερού επί του Κένταυρου

Συνέχεια στις νίκες για την ομάδα του ΓΑΣ Καματερού, που επικράτησε με 24-21 του Κένταυρου Αγριάς, σε εναν αγώνα στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής, του νοτίου ομίλου της Α2 ανδρών.

Ο Κένταυρος ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι καταφέρνοντας να πάρει το προβάδισμα, το οποίο έφτασε τα 3 τέρματα (3-6) στο 12ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι όμως εκμεταλλευόμενοι δυο δίλεπτα που δέχτηκαν οι Κρατήρας και Μιμίκος των φιλοξενουμένων, κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια (7 -7) στο 20ο λεπτό.  Από εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα
του Κένταυρου Αγριάς έπαθε «μπλακ άουτ» στην επίθεση χωρίς να καταφέρει να σκοράρει στα τελευταία 10 λεπτά και έτσι η ομάδα του Παναγιώτη Μεσσήνη με έξι συνεχόμενα τέρματα πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, προηγούμενη με 13-7.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Καματερό διατηρούσε το προβάδισμα, όμως ο Κένταυρος κατάφερε να ροκανίσει το προβάδισμα της ομάδας του Καματερού, μειώνοντας τη διαφορά ακόμα και στα δύο τέρματα στο 56ο λεπτό (21 – 19), όμως το Καματερό κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα και να πάρει στο τέλος τη νίκη με σκορ 24 – 21.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ 24-21
Δεκάλεπτα: 3 – 4, 7 – 7. 13 – 7 (ημ.) 16 – 13, 20 – 16, 24 – 21

ΓΑΣ Καματερού: Γκεργκίνα, Σκοδριανός (2), Γκλάβας, Μάγκος (1), Αμανατίδης (8), Μπούτος, Μπιτόπουλος (3), Βαμβακούσης (2), Βορύλλας, Συμεωνίδης, Σημισακάκης, Πιτερός, Χριστόδουλος, Κλειτσίκας (5), Τότο (1), Κούρτης (2),

Κένταυρος Αγριάς: Σαμαράς, Καραπαναγιωτίδης, Κρατήρας, Αργέντος, Αρβανιτίδης (1), Μακρής (1), Λοίζου (2), Καρανάσιος, Κεφαλάς, Ασαρίδης (5), Ζωναρόπουλος (7), Νούλης, Μιμίκος (5), Μιχαηλίδης.
Πέναλτι : 1/1 – 3/4
Δίλεπτες: 6 – 6