Κύπελλο "Φώτης Μπάβας": Νίκη μισή πρόκριση για τον Αρη Νικαίας - greekhandball.com

Κύπελλο "Φώτης Μπάβας": Νίκη μισή πρόκριση για τον Αρη Νικαίας

Την νίκη με 22-14 που του δίνει ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης, πέτυχε ο Άρης Νικαίας επί του Kiparissis ΓΑΣ Καματερού. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μέχρι το 20ο λεπτό, όταν και ο Άρης προηγούνταν με σκορ 6-5, αλλά με ενα επι μέρους 5-2 στο τελευταίο δεκάλεπτο, πήρε προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων (11 - 7) στη ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τάκη Μελετάκου, με εξαιρετική άμυνα, αφού δέχτηκε μόνο 2 τέρματα σε 20 λεπτά, διεύρυνε την διαφορά για να φτάσουμε στο τελικό 22-14.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 22-14

Πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 4-3, 6-5, 9-7, 11-7 (ημ) 13-8, 13-8, 16-10, 18-10, 20-12, 22-14 (τελ)

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος Π) Κουρής, Χαρμπής, Τσάτσας 1, Γρηγοράκης, Μουλιάτος 1, Μελετάκος 7, Μαλανδρένιας 2, Αθανασίου, Τσαγκούλης 2, Χρηματόπουλος (τ/φ), Δημητρόπουλος 3,  Μπουλούμπασης, Γουναράς, Καπετάνιος (τ/φ), Γραμματικόπουλος 6, Σωτηράκης.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μεσσήνης Π) Συμεωνίδης, Σημισακάκης, Γκεργκίνα, Σκορδιανός, Μάγκος 1, Αμανατίδης 4, Μπούτος, Μπιτόπουλος, Βαμβακούσης 2, Βορύλλας 1, Καραχάλιος, Πιτέρος, Καμπουράκης 3, Κλειτσίκας 2, Κουρτής 1, Τσαγκογεωργάς.
Διαιτητές: Καρατζίνας - Καρατράντος