ΕΣΧΑ Εφήβων: Διατήρησε το αήττητο στη Νίκαια - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Διατήρησε το αήττητο στη Νίκαια

Το αήττητο της έδρας διατήρησε το εφηβικό του Άρη Νικαία, που στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος εφήβων ΕΣΧΑ, επικράτησε των Βριλησσίων με 27-22. Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή μικρό προβάδισμα στο σκορ, το οποίο διατήρησαν μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου (15-13).

Στο ξεκίνημα της επανάληψης,  η ομάδα του Γιάννη Γαλάνη βελτίωσε την αμυντική της λειτουργία και κάνοντας ένα σερί 2-4 έφερε το παιχνίδι στα ισα (17-17) στο 40'. Μέχρι το 50' το παιχνίδι πήγαινε γκολ-γκολ αλλά από εκείνο το σημείο οι παίχτες του Τάκη Μελετάκου είχαν
καλύτερες επιλογές, έκαναν το σκορ 25-21 στο 55', για να λήξει το παιχνίδι με 27-22. Στην αρχή του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον αναπάντεχο χαμό της 29χρονης Κατερίνας Κασιούρη, προπονήτριας κολύμβησης του σωματείου.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 27-22
Πεντάλεπτα: 2-3, 5-4, 6-5, 9-8, 11-10, 15-13 (ημ) 17-15, 17-17, 20-19, 22-20, 25-21, 27-22 (τελ.)

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Παναγιώτης Μελετάκος): Terlecki (τ/φ), Γιαμπουράνης, Καραγκούνης, Τόμοβιτς, Μαυρομάτης, Αθανασίου 14, Ραγκούσης, Τόμσον, Παπαδημητρίου (τ/φ), Παπαδάκης 2, Ζαφειράκης, Ποδογοριανιώτης 5, Μπόϊκο, Ταβλαρίδης 1, Ποταμούσης 5.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Ιωάννης Γαλάνης) Σταθόπουλος, Μπαιμπος, Μουρτζινός 1, Θεοχάρης Η, Δραγάζης 1, Πάλλης, Καμπουρέλλης 13, Γραμμενίδης, Θεοχάρης Γ, Βαλαβάνης, Τσολακίδης 1, Τομαδάκης 5.
Διαιτητές: Καρατράντος - Σκαπεράς