Νίκη με ανατροπή το Καματερό στη Νίκαια - Δηλώσεις Μελετάκου, Μεσσήνη - greekhandball.com

Νίκη με ανατροπή το Καματερό στη Νίκαια - Δηλώσεις Μελετάκου, Μεσσήνη

Μεγάλο διπλό με ανατροπή στο Β ημίχρονο, πήρε ο ΚIPARISSIS ΓΑΣ-ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ χθες στο κλειστό της Νίκαιας, κερδίζοντας με 24-27 τον Άρη Νικαίας. Το πρώτο ημίχρονο ο Άρης είχε τον πρώτο λόγο στο παιχνιδι, παίρνοντας από νωρίς το προβάδισμα, το οποίο στο 25' είχε φτάσει στα εξι γκολ (13-7), για να μειώσουν οι φιλοξενούμενοι στη λήξη του ημιχρόνου (15-11).

Στο δεύτερο μερος η εικόνα του παιχνιδιού ηταν τελείως διαφορετική, καθώς το Καματερο παρουσιάστηκε εντελώς διαφορετικό και
παίζοντας πολύ καλή άμυνα, ροκάνισε τη διαφορά και με ενα επί μέρους σκορ 1-7, γύρισε το σκορ στο 40' σε 15-17. Παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων να περάσουν μπροστά, οι παίχτες του Παναγιώτη Μεσσήνη διατήρησαν μέχρι τη λήξη το προβάδισμα, που τους βρήκε να πανηγυρίζουν μια πολύ μεγάλη νίκη με σκορ 24-27, επί ενός αντιπάλου που διεκδικεί με αξιώσεις την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 24-27
5λεπτα: 3-0, 4-3, 7-4, 11-5, 13-7, 14-10 (ημ.) 14-13, 15-7, 17-18, 18-20, 22-24, 24-27 (τελικό)

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος): ΚΟΥΡΗΣ, ΚΑΡΜΠΗΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ, ΤΣΑΤΣΑΣ, ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ 1, ΜΟΥΛΙΑΤΟΣ, ΜΕΛΕΤΑΚΟΣ 9, ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΑΣ 2, ΤΣΑΓΚΟΥΛΗΣ 5, ΧΡΗΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΟΥΝΑΡΑΣ, ΜΠΙΛΟΣ 1, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ, ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΤΟΙΤΟΣ

ΚΙPARISSIS ΓΑΣ-ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μεσσήνης): ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΚΕΡΚΙΝΑ 2, ΚΟΥΡΤΗΣ, ΜΑΓΓΟΣ, ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΤΟΣ, ΜΠΙΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΑΜΒΑΚΟΥΣΗΣ 4, ΒΟΡΥΛΑΣ, ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ, ΣΗΜΙΣΑΚΑΚΗΣ, ΠΙΤΕΡΟΣ, ΚΑΜΠΥΡΑΚΗΣ 7, ΚΛΕΙΤΣΙΚΑΣ 1,ΤΟΤΟ 2, ΤΣΑΓΚΟΓΕΩΡΓΑΣ 2

Διαιτητές: Ανταλής-Παχής
Δίλεπτα: 5 - 10
Κόκκινη: 58' Μουλιάτος (κρατήθηκε δελτίο)
Πέναλτι: 4/3 - 6/5

Δηλώσεις
Τάκης Μελετάκος: Το παιχνίδι είχε 2 όψεις στο πρώτο μέρος ήταν καλύτερος ο Άρης ενώ στο 2ο ήταν καλύτερο το Καματερό. Στεκόμαστε στα δικά μας λάθη. Συγχαρητήρια στο Καματερό που έπαιξε καλά και πήρε μια δίκαιη νίκη.

Παναγιώτης Μεσσήνης: Σήμερα η ομάδα μας, όπως και την προηγούμενη αγωνιστική, είχε δύο πρόσωπα. Ένα πολύ κακό, στο 1ο ημίχρονο και ένα πολύ καλό, στο 2ο. Γυρίσαμε όχι μόνο ένα ματς, αλλά την κακή νοοτροπία και την ψυχολογία μας. Καλή νίκη, που τη χρειαζόμασταν. Δεν αλλάζει όμως κάτι στους στόχους μας, οι οποίοι είναι η αλλαγή νοοτροπίας και η αγωνιστική βελτίωση σε κάθε αγώνα. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου που νίκησαν έναν αντίπαλο που προσδοκά την άνοδο στην Α1.