Καταδικαστική ήττα - greekhandball.com

Καταδικαστική ήττα

Συνέχισε τις καλές του εμφανίσεις ο Πρωτέας Άρτας, νικώντας αυτή τη φορά στην Κέρκυρα τον τοπικό Φαίακα, ο οποίος καιγόταν για τους βαθμούς, ώστε να ελπίζει στην παραμονή του, η οποία παρά τις μαθηματικές ελπίδες, μοιάζει πλέον εξαιρετικά δύσκολη. Ο Πρωτέας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι παίρνοντας το προβάδισμα με 3 τέρματα. Παρά το γεγονός ότι ο Φαίακας σημείωσε το πρώτο του τέρμα στο 9ο λεπτό, με ένα επι μέρους σκορ 10-5, κατάφερε να κλείσει και το ημίχρονο προηγούμενος, 12-11.

Κι ενώ όλοι περίμεναν ανάλογη συνέχεια στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πρωτέας με ενα σερί 0-4 στο
πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης, πήρε εκ νέου το προβάδισμα, το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος, με τον ηλεκτρονικό πίνακα να γράφει το τελικό σκορ 24-28 για την ομάδα του Κύρου Σαράφη. .

ΦΑΙΑΚΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ 24-28
Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-3, 6-6, 10-8, 10-10, 12-11 (ημ.), 12-15, 15-17, 18-20, 20-22, 23-26, 24-28

ΦΑΙΑΚΑΣ (Βαρσακάκος): Γκόρο Χ., Γιούργιας Α. 1, Τριπτσόγλου Γ.Α., Κολοβός Γ.Σ. 5, Χατζηαράπης Ι. 3, Νάστος Α. 4, Αρβανίτης Α.Σ., Ασμάνογλου Χ., Κουλούρης Ε., Σαμοΐλης Σ., Μωραΐτης Σ., Μιχαλάκης Κ. 1, Θεολόγης Μ.Π., Αλαμάνος Σ.Π. 4, Γεωργιάδης Γ. 6, Ντούρος Ν.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Σαράφης): Κολιός Θ., Τσέλιος Π. 7, Ντάλας Σ. 4, Κίτσιος Σ. 2, Ράντσος Χ.1, Τσέλιος Γ. 8, Φωτίου Σ., Τσούλος Η., Μπίζγκα Ε. 4, Μάκης Α., Μακρής Δ. 2