Η ΦΘΙΑ νικήτρια στο ντέρμπι της Λαμίας (vid) - greekhandball.com

Η ΦΘΙΑ νικήτρια στο ντέρμπι της Λαμίας (vid)

Eνας αγώνας αντιγραφή του προηγούμενου, θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το τοπικό ντέρμπι χάντμπολ για τον β΄ όμιλο της β΄ Εθνικής, ανάμεσα στην ομάδα του  ΙΩΝΙΚΟΥ και της ΦΘΙΑ, με τον αγώνα να κρίνεται υπέρ της ΦΘΙΑ, με διαφορά ενός τέρματος. Από την αρχή ο αγώνας φάνηκε ότι  θα ήταν μια εύκολη υπόθεση για τους παίκτες του Αποστόλη Μπουκακιώτη, αφού το πρώτο ημίχρονο έληξε με τη ΦΘΙΑ να διατηρεί προβάδισμα 5 τερμάτων (13-18). Με την είσοδο των δυο ομάδων στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός  αντέδρασε με αποτέλεσμα
να προηγηθεί και μάλιστα λίγα λεπτά πριν το τέλος να απειλεί σοβαρά την ΦΘΙΑ, για να φτάσουμε στο τελευταίο λεπτό, με το σκορ ισόπαλο 26-26 κι με ένα τέρμα του Ηρακλή Οικονόμου η ΦΘΙΑ να πάιρνει τη νίκη με 26-27

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Μ - ΦΘΙΑ ΛΑΜΙΑΣ 26-27
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ 2010 (ΤΡΙΓΚΑΣ): QOSSA (6),
SHAKALLA, SHETI GLERDI (3), VOGLI IANK (4), ΓΚΟΥΡΛΙΑΣ (7), ΖΟΡΜΠΑΣ, ΚΟΡΚΟΣ (3),
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ, ΜΑΚΡΗΣ Α., ΜΑΚΡΗΣ Χ. του ΓΕΩΡΓ, (6), ΜΑΚΡΗΣ Χ. (Τ/Φ)

Α.Π.Σ ΦΘΙΑ (ΜΠΟΥΚΑΚΙΩΤΗΣ): ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ (1), ΑΝΕΞΑΝΔΡΗΣ, ΓΕΡΟΔΗΜΟΣ,             ΙΒΡΟΣ (2), ΚΑΤΣΙΦΑΣ, ΚΕΡΑΜΑΡΗΣ, ΚΟΣΣΑΡΑΣ (6), ΚΡΑΟΥΝΑΚΗΣ (5), ΜΑΝΩΛΗΣ (2), ΜΟΥΤΣΟΥΡΟΥΦΗΣ (1), ΜΠΟΥΛΑΣ, ΝΑΚΟΣ (Τ/Φ), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (3),           ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΣΚΕΤΖΟΣ (3), ΤΟΥΛΟΥΜΗΣ (4)

Το τμήμα χάντμπολ της ΦΘΙΑ έκοψε την πίτα του
 Μετά τον νικηφόρο αποτέλεσμα επί του ΙΩΝΙΚΟΥ 2010 Ν.ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ και σε κλίμα γιορτινό και ενθουσιασμού διοίκηση και παίκτες  έκοψαν την  πρωτοχρονιάτικη πίτα ,αντάλλαξαν ευχές και γιόρτασαν την μέχρι τώρα πορεία της ομάδος. Το φλουρί  της κοπής έπεσε στον  παίκτη Αλεξανδρή  Μάριο,   στους υπόλοιπους μοιράστηκαν αναμνηστικά διπλώματα για την συμμέτοχη τους στον φιλικό αγώνα με την ΑΕΚ .Οι παίκτες  με την σειρά τους πρόσφεραν στον πρόεδρο της ομάδος μια φανέλα με τις υπογραφές τους ως δείγμα ευγνωμοσύνες για την προσφορά της διοίκησης   Η βραδιά έκλεισε  με μια υπόσχεση να διατηρηθεί αυτή η όμορφη παρέα