Αποκλείστηκε ο ΑΣΕΔ από την ισχυρή ZTR - greekhandball.com

Αποκλείστηκε ο ΑΣΕΔ από την ισχυρή ZTR

Ο Δούκας έχασε με 34-21 απο την Ζαπορόζιε στην Ουκρανία στον επαναληπτικό του Τσάλεντζ Καπ και ολοκλήρωσε τις Ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις για την φετινή σεζόν. Πλέον η ελληνική ομάδα θα στρέψει την προσοχή της στις εγχώριες διοργανώσεις. Οι Γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα αποτυπώνοντας στο σκορ ημιχρόνου (17-5) τη διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων...

Ωστόσο, στην επανάληψη η ομάδα του ΑΣΕΔ παρουσιάστηκε φιλότιμη, δεν έπαψε να παλεύει και κατάφερε να συγκρατήσει τη διαφορά του σκορ
στα επίπεδα του πρώτου 30λέπτου χάνοντας τελικά με 34-21 με επί μέρους αποτέλεσμα δεύτερου ημιχρόνου 17-16. Η Ελληνική αποστολή επιστρέφει στην Αθήνα το μεσημέρι της Δευτέρας και αναμένεται να δώσει κανονικά το παρόν στην εκδήλωση για την κοπή πίτας του Συλλόγου (θέατρο Πολιτιστικού Δαΐς στις 18:00).

Δούκας (Γιώργος Κρανάκης): Τζηράς 8, Ζαμπούνης 5, Μουντζουρίδης 3, Αιβαλιώτης 2, Αραπακόπουλος 1, Σαμαράς 1, Ζαλώνης 1, Μπάγιος, Γεωργιάδης, Κλεώπας, Μανουσέλης, Ντούνης, Τόμπρος, Τζανιδάκης.
Διαιτητές: Σκρούζνι- Κάβουλιτς (Τσεχία), Κόκκινη: Τόμπρος (τρία δίλεπτα), δίλεπτα: 4-5, πέναλτι: 0/0-1/4