Ο ΠΑΟΚ πέρασε στους τελικούς της Α1 Γυναικών
Ο ΠΑΟΚ κέρδισε την Πυλαία με 26-19 κι εξασφάλισε την παρουσία του στους τελικούς της Α1 Γυναικών, όπου θα αντιμετωπίσει την Νέα Ιωνία η οποία έχει πλεονέκτημα έδρας.
Ο τίτλος θα κριθεί στις 3 νίκες.
Το ματς ήταν αμφίρροπο στα πρώτα 25 λεπτά, ωστόσο στο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 13-8 και στην επανάληψη είχε, σταθερά, διαφορά 5-7 τερμάτων και εντέλει έφθασε στη νίκη-πρόκριση.
No comments
Post a Comment