Βαθμός σωτηρίας για τον Αρχέλαο στην Κέρκυρα με Φαίακα ! - greekhandball.com

Βαθμός σωτηρίας για τον Αρχέλαο στην Κέρκυρα με Φαίακα !

Συνέχεια της αντεπίθεσης του Αρχέλαου Κατερίνης για την παραμονή του στην Α2 Εθνική, με τον βαθμό που πήρε στην Κέρκυρα από τον ελλιπή Φαίακα, χάρη στο τελικό 26-26.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ σε όλο το ματς και στο 55΄προηγήθηκαν 25-22, αλλά, ο Φαίακας ισοφάρισε σε 26-26 στο 59.53΄΄ με τον Τσίλη και στην εκπνοή, σε κενή εστία, ο Θυμιόπουλος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και ο Αρχέλαος έχασε ευκαιρία νίκης.

Τα πεντάλεπτα: 2-2,3-5,4-5,7-8,9-11,12-13 ( ημίχρονο ), 15-15,16-19,16-22,20-23,22-25,26-26.

Διαιτητές : Βήτας-Σκλαβενίτης.

ΦΑΙΑΚΑΣ: Ανδριώτης, Χαραλαμπίδης, Τζαναμπάφτι, Τσίλης 10, Κουλούρης, Κορακιάνης 8, Δ.Δελλής 3, Πιτός 2, Κοσκινάς, Ζέρβας 1, Προβατάς, Ν.Δελλής, Κυπριώτης 2.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Κανταρτζής, Θεοφανίδης, Κουλλόλι, Κ.Παπανάκος 3, Χαραλαμπίδης 3, Ξεφτέρης, Φουστάνης, Κωνσταντάκης 1, Θυμιόπουλος 5, Μαυρόπουλος 2, Μάνης, Κοσμίδης, Βουτσάς 7, Ράντος 5, Τσαβές, Ξώνης, Σαιδές.

Δίλεπτα : 4-6. Απευθείας κόκκινη στον Ξεφτέρη για επικίνδυνο παιχνίδι στο 53΄39΄΄ και στο ίδιο λεπτό στον Δ.Δελλή απευθείας κόκκινη-μπλέ κάρτα διότι απώθησε με έντονο τρόπο αντίπαλό του και κρατήθηκε το δελτίο του.

Πέναλτι : 7/5-3/2.