Πρωταθλήτρια Νεανίδων ΕΣΧΑ η ΑΕΚ ! - greekhandball.com

Πρωταθλήτρια Νεανίδων ΕΣΧΑ η ΑΕΚ !

Πρωταθλήτρια Νεανίδων στην ΕΣΧΑ αναδείχθηκε η ΑΕΚ, που ισοβάθμισε με την Νέα Ιωνία, αλλά, είχε πιο πολλά εκτός έδρας γκολ ενώ τρίτο κατετάγη το Καματερό, που ηττήθηκε από την Ενωση με 32-23 στο ΟΑΚΑ.

Δυστυχώς, η συμμετοχή περιορίσθηκε σε αυτές τις 3 ομάδες.

Στο ημίχρονο, η ΑΕΚ προηγήθηκε 16-15 , αλλά, στο δεύτερο μέρος ξέφυγε στο σκορ και έφθασε στη νίκη με διαφορά 9 γκολ.

Πλήγμα για το Καματερό η αποβολή της Ρούσσου στο 30.28'' με απευθείας κόκκινη γιατί μετά από ρίψη 7 μέτρων, η μπάλλα βρήκε στο κεφάλι την αντίπαλη γκολκίπερ.

Τα πεντάλεπτα: 2-2,6-5,7-9,11-12,14-14,16-15 ( ημίχρονο ), 19-15,23-17,25-20,27-21,31-21,32-23.

Διαιτητές : Ζήσης-Λεφάκης.

Δίλεπτα : 4-3 , Πέναλτυ : 1/0-2/2.

ΑΕΚ:  Κίτσιου, Μανδαμαδιώτη, Ψαριώτη 4, Κουτροδήμου, Ζουμά, Κατσικά 9, Γάσπαρη 2, Παπαϊωάννου 1, Τρ.Λυτριβή 7, Θ.Λυτριβή, Σαρκίρη 1, Μπανασή, Καλατζάκη, Δρουγκίδου, Ελ.Μετάι, Πατρώνη 8.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κορκολή 2, Μαρκογιαννάκη, Σπαγάκου, Κούρτη 7, Βαρβεράκη 3, Ψαριώτη 3, Μ.Ταλαντζή, Ρούσου 5, Τσαμαλή 3, Γκοτσοπούλου, Κοτσώνου, Φωτάκη, Κουρή, Καντζούρα, Ανεστάκη, Λουρεντζάκη.