Ισοπαλία με ανατροπή για Πυλαία και Ιωνικό Ν.Φ. , έπεσαν τα Βριλήσσια - greekhandball.com

Ισοπαλία με ανατροπή για Πυλαία και Ιωνικό Ν.Φ. , έπεσαν τα Βριλήσσια

Πυλαία και Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας ολοκλήρωσαν το μεταξύ τους παιχνίδι με ισοπαλία με 29-29 στη Μίκρα, με δύο γκολ του Μπούτου στο τελευταίο λεπτό για τους φιλοξενούμενους και μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ότι και εάν συμβεί στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, εξασφάλισαν την παραμονή τους στην κατηγορία ενώ υποβιβάσθηκαν τα Βριλήσσια που επιστρέφουν στην Α2 Εθνική από όπου είχαν ανέβει το περασμένο καλοκαίρι.

Η Πυλαία είναι 10η με 14 πόντους και τα Βριλήσσια στην 11η θέση με 12 πόντους αλλά σε τυχόν ισοβαθμία με την Πυλαία, η ομάδα της Θεσσαλονίκης υπερτερεί με καλύτερα μεταξύ τους αποτελέσματα.

Η ΧΑΝΘ με 2 πόντους έχει από εβδομάδες υποβιβασθεί.

Tα πεντάλεπτα: 3-4, 6-8, 10-11, 11-13, 14-14, 15-16 (ημίχρονο), 18-19, 22-20, 24-23, 25-24, 28-26, 29-29

ΠΥΛΑΙΑ (Ανανιάδης): Ζαφείρης 2, Μανωλούδης 1, Αντωνιάδης 3, Καραγκιοζόπουλος 7, Αθανασιάδης, Γιαννακίδης, Μοϊσίγεφ, Μπάτζιος, Αλεξανδρίδης 7, Γιορανίδης, Αλατσατιανός, Σεϊρεκίδης 2, Παλάσκας 7, Μέτσης, Σιγγιρίδης, Συντριβάνης.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Αρβανίτης): Νικολίνταης, Κουκουλάς 5, Αϊβαλιώτης 5, Ταουσάνης 2, Παπαδόπουλος, Μπραουδάκης, Συγγάρης, Χαντέλης 5, Ι. Βασιλείου, Μπούτος 5, Δεληχρήστος 4, Τρούλος 2, Μαντζόπουλος 1, Ελοζιέουα, Χελιώτης, Μπαλάσκας.

Διαιτητές: Νάσκος- Χαρίτσος, Κόκκινη: 55:36 Ζαφείρης (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 4/4-0/0