Είχε Μπάρμπα για Κορώνα η Δράμα και κέρδισε την Πυλαία ! - greekhandball.com

Είχε Μπάρμπα για Κορώνα η Δράμα και κέρδισε την Πυλαία !

Ο, εξαιρετικός στο δεύτερο ημίχρονο, Μωραϊτης έβαλε το πιο καθοριστικό γκολ στο ματς Δράμα-Πυλαία, διαμορφώνοντας το τελικό 31-30 στο 58.40", ωστόσο, ο πολύπειρος γκολκίπερ  Μπάρμπας ήταν εκείνος που κράτησε τη νίκη των γηπεδούχων, χάρη στην πολύτιμη επέμβαση του σε σουτ του Καραγκιοζόπουλου.

Στο ματς που έγινε για την 20η αγωνιστική της Handball Premier, η Δράμα, με τη συμπαράσταση του κοινού της, ξεπέρασε το προβάδισμα 3 τερμάτων των φιλοξενουμένων ( 9-12 στο 20΄ ) και είχε το προβάδισμα με 1-2 γκολ στην επανάληψη, ωστόσο, τα πάντα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες στο τελευταίο ενάμιση λεπτό.

Ο Μωραϊτης έβαλε 7 γκολ για την Δράμα που είχε και πάλι στη διάθεση της τον Ούρος Ζιβούλοβιτς ο οποίος ήταν εξαιρετικός και πέτυχε μάλιστα 3 τέρματα.

Ο Καραγκιοζόπουλος ήταν με 7 γκολ ο πρώτος σκόρερ της Πυλαίας αλλά και ο μοιραίος παίκτης της.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-6, 8-9, 9-12, 13-13, 16-17 (ημίχρονο ), 19-19, 21-20, 24-22, 27-25, 30-28, 31-30.

ΔΡΑΜΑ 86 (Βαλαβάνης): Βασιλείου, Μωραΐτης 7, Λαστσάκοφ 1, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος 6, Τορνικίδης 1, Τόσκας 5, Παπάζογλου, Καλαϊτζίδης, Ντάκαρης, Μπάρμπας, Παπαγεωργίου 2, Ζιβούλοβιτς 3, Παπαδόπουλος 2, Σίνα 2.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Ανανιάδης): Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης 6, Μανωλούδης, Αντωνιάδης, Καραγκιοζόπουλος 7, Αθανασιάδης, Γιαννακίδης, Τσορτέκης 2, Μοϊσίγεφ, Μπάτζιος 1, Αλεξανδρίδης 6, Κυριακίδης, Αλατσατιανός, Γιορανίδης 3, Σεϊρεκίδης 2, Παλάσκας 3.

Διαιτητές: Πατιός - Τσιάνας. Δίλεπτα: 4-4. Πέναλτι: 1/1 - 6/6