Νέα σπουδαία νίκη για τον Αρη Νικαίας στο εφηβικό της ΕΣΧΑ, επί του Δούκα ! - greekhandball.com

Νέα σπουδαία νίκη για τον Αρη Νικαίας στο εφηβικό της ΕΣΧΑ, επί του Δούκα !

Ακόμα μία μεγάλη νίκη για τον Αρη Νίκαιας στο εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΣΧΑ, καθώς, επιβλήθηκαν του Δούκα εκτός έδρας με 32-26.

Πλέον, ο Αρης Νίκαιας έχει 12 βαθμούς σε 7 ματς ενώ ο Ολυμπιακός ακολουθεί με 8 βαθμούς σε 5 αγώνες. Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν την επόμενη αγωνιστική.

Στο πρώτο ημίχρονο, μετά από αμφίρροπη αναμέτρηση, ο Αρης Ν. βρέθηκε προηγούμενος με 14-10 στην εκπνοή ενώ στην επανάληψη κράτησε το προβάδισμα από την αρχή, το διεύρυνε σε 5-7  γκολ και στο τέλος έφθασε στην κατάκτηση των δύο βαθμών, με πρώτους σκόρερς τους Ασβεστά και Γιαννόπουλο, με 8 γκολ ο καθένας στο ενεργητικό του ( ο Ασβεστάς είναι πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΣΧΑ ).

Τα πεντάλεπτα: 3-1.4-4,7-6,7-8,9-9,10-14 ( ημίχρονο ), 12-16,13-20,16-22,18-25,22-28,26-32.

Διαιτητές : Χαραλαμπίδης-Καρυδάκης.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ:  Βασιλείου 4, Δαλιούρης, Χατσατουριάν 5, Κολεζάκης 5, Μπατής 3, Παναγιώτου 2, Μποχτής, Βλάχος 1, Ζησιμάτος, Ζιώγας, Ψυντρίδης 1, Σταματάκος 1, Πετρουλάκος, Χαριτωνίδης 4, Λίτσης,  Λιάκος.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ:  Σωτηρόπουλος, Σ.Αργυρός, Αλωπούδης 2, Βουλγαρόπουλος, Γαλάνης 1, Ασβεστάς 8, Θωμάκος, Γιαννόπουλος 8, Παπαδόπουλος, Η.Αργυρός, Παϊπάης 7, Καλαμπόκης 3, Μπλουχάρης, Ασλανίδης 3.

Δίλεπτα : 4-4 , Πέναλτι : 2/2-5/4.