Θετικό ντεμπούτο για τον Μπούνα, νίκη Νο 20 για την Νέα Ιωνία ! - greekhandball.com

Θετικό ντεμπούτο για τον Μπούνα, νίκη Νο 20 για την Νέα Ιωνία !

Την 20η νίκη της σε επίσημα παιχνίδια στην Ελλάδα σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο, πέτυχε η Νέα Ιωνία, που επιβλήθηκε με 38-16, εντός έδρας, του Καματερού για την  17η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Στο ντεμπούτο του Κωστή Μπούνα στον πάγκο της Νέας Ιωνίας, η γηπεδούχος ήταν καλύτερη από την αρχή και έφθασε στην επιτυχία απέναντι στη φιλοξενούμενη που βελτιώθηκε στην επανάληψη.

Η Νέα Ιωνία έχει εξασφαλίσει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο και το πλεονέκτημα έδρας στα πλέϊ οφ.

Τα πεντάλεπτα: 4-0, 8-0, 12-2, 15-2, 18-4, 21-5 (ημίχρονο ), 24-6, 29-9, 32-10, 35-12, 36-13, 38-16.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ  (Μπούνας): Μ. Κεπεσίδου, Μανιά 6, Μουρατίδου 1, Ανδρίτσου 4, Κοτρώτσιου 1, Κμίροβα 4, Κρίνιτς 4, Κοτσιώνη, Καρέλα, Μακρή, Φράγκου 5, Ντιμτσούδη, Νταβίντοβιτς 7, Μπόγιανιτς 1, Μυλωνά, Στουγιαννίδου 5.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ  (Δανήλος): Μ. Βασιλείου, Κορκολή, Παπαδοπούλου 1, Καζάκη, Καραμάνου 7, Κόρατς, Κούρτη 3, Χριστοπούλου 2, Γεωργιάδου 3, Ψαριώτη, Αν. Βασιλείου, Ανεστάκη.

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης- Λεφάκης, Δίλεπτα: 2-5, Πέναλτι: 3/3-2/0.