Πέρασε από την Κοκκινιά η Αρτα , με Μούρνου ! - greekhandball.com

Πέρασε από την Κοκκινιά η Αρτα , με Μούρνου !

Με πρώτη σκόρερ του αγώνα την Μούρνου, η Αναγέννηση Αρτας κέρδισε στο ''Μάνος Λοϊζος'' τον Κορυδαλλό με 36-25, για την Α1 Γυναικών και διεύρυνε σε 4 τους πόντους της διαφοράς της από την πέμπτη της βαθμολογίας ΑΕΚ.

Η Αρτα έπαιζε από το δεύτερο λεπτό χωρίς τη γκολκίπερ της Σαϊντοβα που είδε απευθείας κόκκινη κάρτα γιατί συγκρούσθηκε εκτός της περιοχής με αντίπαλη αθλήτρια.

Από την αρχή έως το τέλος η Αρτα είχε το προβάδισμα στο σκορ και δεν απειλήθηκε από την γηπεδούχο ομάδα.

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 3-6, 6-9, 8-12, 10-15, 13-18 (ημίχρονο), 15-22, 18-27, 19-31, 21-32, 23-35, 25-36.

ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (Δωροθέου): Παπουτσή, Σκάλα, Σουάρεζ 4, Ν. Μαυρογεώργη 6, Σιτόγλου, Ζ. Μαυρογεώργη 1, Μπλάας, Αθ. Σαββαλάκη, Δ. Σαββαλάκη 1, Πασχαλούδη, Διακογιάννη 9, Μανιά, Ταβλαρίδη 4, Παρέσογλου, Δ. Μαυρογεώργη.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ  (Σεϊρεκίδης): Κολλύρη, Τριετίνα 2, Ναντότσι 3, Σκάρα, Νούλα 1, Σπυριδοπούλου, Μούρνου 8, Σαΐντοβα, Τσερέπη 1, Σουρχάν 7, Προκοπίδου 7, Κοβτούν 6, Τσβετκόσκα 1.

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης - Ζήσης. Δίλεπτα: 4-1. Κόκκινη: Σαΐντοβα (1:35 - σύγκρουση εκτός περιοχής με αντίπαλο). Πέναλτι: 2/2 - 6/6.

Οι διαιτητές σημείωσαν ότι η αναμέτρηση ξεκίνησε με καθυστέρηση είκοσι λεπτών λόγω καθυστέρησης στην προσέλευση του γιατρού αγώνα.