Νέα επιτυχία για τον Αρη Νίκαιας ! - greekhandball.com

Νέα επιτυχία για τον Αρη Νίκαιας !

Ο Αρης Νικαίας προχώρησε με νέα νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Γυναικών, καθώς, επιβλήθηκε με 30-12 της Ακαδημίας των Σπορ Πάτρας στο ''Μάνος Λοϊζος'' σε παιχνίδι για την Α2 Εθνική Γυναικών.

Ηδη από το ημίχρονο ο Αρης Νίκαιας είχε προηγηθεί με 18-3 ενώ στο 45΄ το σκορ ήταν 21-3 με διάστημα 35 λεπτών ( από το 12΄ έως το 46 ' ) χωρίς γκολ για τις φιλοξενούμενες που διαχειρίσθηκαν καλύτερα τις συνθήκες που διαμορφώθηκαν στον αγώνα στο τελευταίο τέταρτο.

Τα πεντάλεπτα : 3-0, 3-2, 7-3, 10-3,12-3, 18-3 ( ημίχρονο ),18-3, 19-3, 21-3, 22-7, 25-9, 30-12.

Διαιτητές : Δρακόπουλος-Παπαπαύλου

Δίλεπτα :    4-4                Πέναλτυ :  3/1, 0/0

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ :  Κάζη , Ξανθοπούλου 2, Χούλη 1, Μαστέλλου 5, Σπέρτου 2, Αθανασίου 1, Παπουτσιδάκη 4,  Καλπέρη 2, Αλουρδά , Φαζού 3,  Δικράν, Σακελλαρίου 1, Μυλωνά 1, Αλεξίου, Ζάγκα 7, Ιγιαγκμπόρ 1.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ : Κανάριου, Αποστολοπούλου, Αναστασοπούλου , Καλογιαννίδου 1, Φαρμάκη 1, Στελλάτου, Φραγκίδη, Κονταξή, Ξηνταροπούλου 8, Κωτσοπούλου 2.