Το ''καραβάκι'' οδηγεί την κούρσα στην Α2 Εθνική ! - greekhandball.com

Το ''καραβάκι'' οδηγεί την κούρσα στην Α2 Εθνική !

Στην κορυφή της βαθμολογίας του Βορείου Ομίλου στην Α2 Εθνική Ανδρών, παραμένει ο Φαίακας Κέρκυρας χάρη στη νίκη του με 33-32 στη Θεσσαλονίκη σε βάρος του Αρη.

Ο Φαίακας, με τον οποίο πρωτοεμφανίσθηκε ο νεοαποκτηθείς από τους Κύκλωπες Χαραλαμπίδης, είχε το προβάδισμα στο σκορ μετά το αρχικό πεντάλεπτο, με διαφορά 3-5 γκολ, αλλά, στο τελευταίο λεπτό μείωσαν οι γηπεδούχοι στο ένα τέρμα, χωρίς πάντως να καταφέρουν να φθάσουν σε θετικό αποτέλεσμα.

Τα πεντάλεπτα: 3-2,3-7,6-10,8-14,9-17,15-20 ( ημίχρονο ),16-21,19-23,22-27,25-28,28-31,32-33.

Διαιτητές : Θεοδοσίου-Βαγγελτζίκης

ΑΡΗΣ ΘΕΣ.:  Τζέλη 1, Χαραλαμπάκης, Καραβασίλης 5, Αχίλιας 1, Παπατέρλου, Μπουλούκης 2, Πούλκος,  Τσόχας 5, Μουρτζίνος 2,  Ψωμαθιανός 4, Βολιώτης, Γιαβρόγλου 2,  Χ.Μιχαηλίδης, Ηλ.Μιχαηλίδης 1, Τσαγκαράκης 9.

ΦΑΙΑΚΑΣ:  Τσιλιμπάρης, Κοσκινάς, Χαραλαμπίδης 2, Κακαφίκας 6, Κορακιανίτης 4, Κόντης 4, Δ.Δελλής 5, Κυπριώτης, Τσίλης 9, Πιτός, Προβατάς, Ανδριώτης, Ν.Δελλής,  Ζέρβας 2, Αλαμάνος 1.

Δίλεπτα  : 5-5 , Πέναλτι : 3/2-5/5.