Με ''καπετάνιο Μάλλιο'' ο Διομήδης πέρασε από την Εδεσσα με νίκη ! - greekhandball.com

Με ''καπετάνιο Μάλλιο'' ο Διομήδης πέρασε από την Εδεσσα με νίκη !

Με ηγέτη τον αρχηγό του Μάλλιο, ο Διομήδης Αργους νίκησε τον Αερωπό στην Εδεσσα με 32-29, καθώς, βελτίωσε αισθητά την απόδοση του μετά το 45΄ ενώ συνολικά στο δεύτερο μέρος ήταν πολύ καλός αμυντικά, κυρίως μάλιστα στο διάστημα 30'-55΄, όταν είχε επιμέρους υπέρ του σκορ 15-9.

Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 15-12 και στο 35΄ ήταν μπροστά με 18-14, έχοντας σε εξαιρετική κατάσταση τον Κουκουτσίδη, ο οποίος έφθασε τα 10 γκολ στο ματς.

Από το 22-22 στο 47΄, ο Διομήδης με αντεπίθεση έφθασε στη νίκη και το διπλό που τον ανεβάζει πάλι στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 6-5, 11-6, 13-8, 15-12 ( ημίχρονο ) 18-14, 19-18, 21-21, 22-25, 24-27, 29-32

ΑΕΡΩΠΟΣ (Πηλαλίδης): Κωστακίδης 5, Τσέλιος, Μαυροδουλάκης 3, Μίγγας 1, Τοτίδης, Κράλλης, Αθανασιάδης, Βέρεμτσουκ, Κουκουτσίδης 10, Μποκάρεφ 6, Μπούλκιν 4, Γιαννούσης, Γεωργαλής, Παπαγιάννης, Μπούτκαρης, Μυλωνάς.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ(Ζαραβίνας): Κωστούλας, Τσάκαλος 3, Τζίμπουλας 6, Τσιγαρίδας 2, Γ. Μούγιτς, Μάλλιος 10, Τερλέτσκι, Κουτρουμπής, Χατζηκωνσταντίνου, Καϊμακάμης, Μπετζιλαλί, Μάνθος 3, Μπεκιάρης, Άντζελιτς, Τζ. Μούγιτς 2, Ζίφκοβιτς 6.

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Κόκκινη: 58:58 Τσάκαλος (τρία δίλεπτα) Δίλεπτα: 2-6, Πέναλτι: 1/1-5/3