Στο δεύτερο μέρος ο Εθνικός Κοζάνης λύγισε τις Κερκυραίες - greekhandball.com

Στο δεύτερο μέρος ο Εθνικός Κοζάνης λύγισε τις Κερκυραίες

Ο Εθνικός Κοζάνης αιφνιδιάσθηκε από τον Κερκυραϊκό, έχανε με 16-13 στο ημίχρονο, όμως, σταδιακά βέφερε το ματς στα μέτρα του, προηγήθηκε με 26-20 στο 50΄ και εντέλει επιβλήθηκε με 30-26 στην αναμέτρηση η οποία πραγματοποιήθηκε για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Γυναικών.

Βαϊα Φλώρου, Περιστέρα και Μαρία Γκιάτα πρωταγωνίστησαν στη νίκη του Εθνικού Κοζάνης με 16 τέρματα στο ενεργητικό τους, η Ιωάννου με 7 γκολ πρώτη σκόρερ για τις φιλοξενούμενες.

Τα πεντάλεπτα : 4-1, 5-3, 7-7, 8-11, 10-13, 13-16 ( ημίχρονο ), 17-17, 20-17, 22-19, 26-20, 28-23, 30-26.

Διαιτητές : Πήτας-Αγγελίδης

Δίλεπτα :  6-4       Πέναλτυ : 6/5, 3/3

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ :  Β.Φλώρου 7, Π.Γκιάτα 5, Χατζησαββίδου 1, Τότσκα, Καραγεώργου, Σιατρά, Κωτίδου 3 , Πατιού , Πούχια , Καραγιαννίδου 5, Ταρνανίδου 4, Μ.Γκιάτα 4, Στεφανίδου 1, Ε.Ασλανίδου, Σ.Ασλανίδου, Ε.Φλώρου.

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ :  Ιωάννου 7, Μάμαλου 3, Βαρζακάκου , Μ.Κούρκουλου, Κοντούλη, Βλάχου, Πουλημένου, Τσαλαβούτα, Χ.Κούρκουλου 4, Μπίμπα 5, Καρβούνη 3, Τρούσα, Βάπτισμα 4.