Ακόμα μπαίνουν γκολ στα Ιλίσσια... - greekhandball.com

Ακόμα μπαίνουν γκολ στα Ιλίσσια...

Μεγάλο σκορ στα Ιλίσσια και σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Κένταυρο Αγριάς Βόλου που κέρδισε τον Ηλυσιακό με 42-39 στην Β΄Εθνική.

Ο Ηλυσιακός προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με  25-23, αλλά, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πήραν το διπλό με 15 γκολ από τον Λαζάρου.

Πριν την έναρξη του αγώνα, με πρωτοβουλία του Ηλυσιακού, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη της Μαίρης Ταράση, που έφυγε τόσο πρόωρα.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 8-8, 12-11, 17-15, 21-19, 25-23 ( ημίχρονο ), 27-27, 28-30, 29-34, 33-38, 37-40, 39-42.

Διαιτητές : Βήτας-Μπράμου.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ : Γιατράκος 9, Γ.Χαραλαμπίδης 6, Μ.Χαραλαμπίδης 7, Τσικριτζής 4, Κοντογιώργος 1, Πραμαντιώτης 1, Καραμπάτζος, Κοκόλης, Φούντας, Στεφανάτος, Νούλης 5, Μαρκαντώνης, Μωραΐτης, Κυριακίδης 5, Σκυφτός 1, Χαντζής.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ :  Μηλιόρδος, Κούπας, Αντωνιάδης 8, Χαλκιάς 2, Λαζάρου 15, Μιχαλόπουλος 1, Παπαδόπουλος, Χανιάς, Μακρής, Χιώτης 8, Ελευθεριάδης 1, Πάσχος 7.

Δίλεπτα 4-4. Στο 49΄50'' απεβλήθη με απευθείας κόκκινη ο Παναγιώτης Ελευθεριάδης για επικίνδυνο  παιχνίδι. Πέναλτι 2/3-1/3.